W pielęgnacja ciała dla niemowląt chodzi przede wszystkim o to, aby nie niszczyć słabej bariery skóry niemowląt, lecz ją wspierać. Dla noworodków całkowicie wystarczy myjka lub gąbka i ciepła woda. Należy ponadto myć codziennie tylko rączki, twarz, fałdy skóry oraz obszar pieluszki. Jamę ustną można oczyszczać za pomocą specjalnych chusteczek, co pozwoli ograniczyć rozwój bakterii odpowiedzialnych za główne problemy z dziąsłami u niemowląt i zębami u starszych dzieci. Jeśli niemowlę ma już kilka miesięcy można go okazjonalnie kąpać.

Dziecko nie należy kąpać dłużej niż 10 minut i częściej niż dwa razy w tygodniu

Optymalna temperatura wody to 37 stopni Celsjusza. Odżywcze dodatki, aby wspierać barierę ochronną skory, są wspaniałym pomysłem. Po kąpieli nie zapomnieć o wysuszeni. W tym artykule dowiesz się więcej o możliwościach zastosowania terapii aromatycznej za pomocą kadzidełka. Jak należy używać prawidłowo olejków eterycznych, jakie dawki powinny być zachowane i jak działają pojedyncze olejki? Uwaga: ponieważ mamy do czynienia z olejkami eterycznymi i wysoce skoncentrowanymi substancjami, obowiązuje tutaj zasada „mniej jest więcej”. W przypadku gdy zastosujemy zbyt dużą ilość, mogą pojawić się negatywne działania uboczne. W przypadku wątpliwości zastosuj najlepiej niewielką ilość.

Pielęgnacja ciała niemowlaka

Zastosowanie aromaterapii przy użyciu lampy zapachowej

Olejki eteryczne rozwijają ich działanie  poprzez drogi oddechowe i zmysł węchu. Substancje w nich działające wnikają poprzez płuca bardzo szybko do krwi. Stamtąd wędrują do poszczególnych organów. Ich działanie może rozprzestrzenić się na cały organizm. Przez receptory zapachowe mają one bezpośredni wpływ na mózg. Tutaj stymulują regiony  odpowiedzialne za uczucia  i wrażenia. Dlatego poszczególne składniki działają na nasz nastrój.  Gdy zastosujesz olejki eteryczne w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza, działanie zawartych aromatów zatraca się.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz