Już od antyku panuje bezdyskusyjna moda na gładkie golenie. W ostatnich latach pojawiło się jednak kilka trendów związanych z brodą, ale mimo to nie pokonały one gładkiego golenia. Biorąc pod uwagę sposób, można zauważyć, że nie ma jednej właściwej metody golenia, ale proces golenia może być wykonany w nie właściwy sposób. Jeżeli spojrzymy na liczby, możemy być nieco zdziwieni.

Mężczyźni spędzają przeciętnie 3000 godzin przy goleniu

Przy tym każdy z nich goli ok. 800 metrów włosów z twarzy. Jeżeli chodzi o temat golenia mężczyzn możemy podzielić go na dwie grupy. Około 60 procent panów preferuje golenie na mokro. Jest ono dokładniejsze i sprawdzone od wieków. Mimo to 40 procent stosuje maszynkę do golenia. To również ma kilka powodów. Oprócz wygody, ważną rolę odgrywa także oszczędność czasu, a przede wszystkim aspekty zdrowotne. Wielu mężczyzn nie toleruje golenia z użyciem piany. Na co należy zwrócić uwagę przy goleniu na mokro. Wszystko należy rozpocząć od mycia. Dokładnie oczyszczona, wolna od tłuszczu skóra tworzy najlepszy fundament, aby rozpocząć golenie. Następnie namydlić. Jakim środkiem to już jest dowolna decyzja. Czy pianka do golenia czy olejkiem ważna jest tylko tolerancja skóry do danego preparatu i osobista preferencja. Jeżeli zastosujesz piankę, nałóż ją grubo palcami i pozostaw na 3 minuty do zadziałania. Ważne przy pianie do golenia jest, aby nie opadła. W ten sposób zwiększa się niebezpieczeństwo skaleczenia przy goleniu.

Golenie tak, że wszystko idzie gładko

Jeżeli nie powstanie wytaczająca piana, można użyć pędzla do golenia

Ostrze jest wprowadzane z lekkim naciekiem. Dla lepszego rezultatu należy golić się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Przy wrażliwej skórze nie jest to jednak zalecane, ponieważ może to prowadzić do podrażnień. Niezbędna jest woda po goleniu. Po goleniu skóra jest bardzo podrażniona i wymaga pielęgnacji. W przeciwnym razie dochodzi do irytacji skóry po goleniu. Zbyt wysokie ciśnienie jednorazowych maszynek do golenia lub złe składniki są najczęstszą przyczyną problemów. Aby zapobiec podrażnieniom skóry po goleniu, można golić włosy zawsze w kierunku ich wzrostu. To chroni skórę.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz