Pierścionek zaręczynowy z diamentami należy do najchętniej wybieranych pierścionków zaręczynowych. Większość kobiet chętnie nosi pierścionek z diamentami, podkreślając, że prezentuje się on naprawdę bardzo dobrze. Z jakich materiałów może być wykonany pierścionek z diamentami? Do wyboru mamy modele ze złota, tytanu oraz platyny.

Pierścionek wykonany ze złota

Złoto jest najbardziej popularnym materiałem, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe. Najbardziej tradycyjne pierścionki zaręczynowe, które idealne są dla kobiet ceniących tradycyjną biżuterię wykonane są z żółtego złota, tak jak na przykładzie tutaj. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się jednak te z białego złota. Decydując się na taki model, trzeba pamiętać, że pierścionek może zdecydowanie szybciej stracić blask. Jeśli nie wiemy, czy wybrance serca bardziej przypadnie do gustu pierścionek ze złota białego czy żółtego, rozwiązaniem jest model wykonany ze złota mieszanego.

Pierścionek wykonany z tytanu

To materiał, który w jubilerstwie wykorzystywany jest stosunkowo krótko. Wprawdzie najczęściej stosuje się go do wykonania obrączek, to nie brakuje par, które stawiają na tytan również w przypadku pierścionków zaręczynowych. Niewątpliwą zaletą tytanu jest bardzo niska waga połączona z ogromną wytrzymałością. Tytan nie straci koloru na skutek pływania w basenie. Jest idealnym materiałem dla osób, które mają skłonność do reakcji alergicznych. Nie powoduje bowiem uczuleń. Nie kosztuje również dużo. Za pierścionek zaręczynowy z tytanu zapłacimy mniej więcej dwa razy mniej niż za ten, który zrobiony jest ze złota.

Pierścionek wykonany z platyny

Platyna jest metalem charakteryzującym się bardzo dużym połyskiem. Z uwagi na to, że w naturze spotykana jest bardzo rzadko, jest bardzo droga. Mało kto wie, że za pierścionek zaręczynowy z diamentem wykonany z platyny zapłacimy zdecydowanie więcej niż za ten ze złota. Pierścionki zaręczynowe z platyny postrzegane są jako niezwykle eleganckie. Bez wątpienia docenią je kobiety ceniące produkty najwyższej jakości.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz