Koszula to najbardziej podstawowy element męskiej garderoby. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę na zakupach, aby wybrać koszulę idealną?

Materiał

Zdecydowanie najlepsze są koszule uszyte z bawełnianych tkanin. Są lekkie, przyjemne w dotyku, przewiewne, a więc idealne na letnie upały. Koszule wysokiej jakości, a takiego są te uszyte z czystej bawełny są jednak dość drogie. Zdecydowanie więc największą popularnością cieszą się koszule z poliestru. Są o wiele tańsze, ale mniej komfortowe w noszeniu. To, czy kupimy kilka koszul poliestrowych czy jedną z wysokiej jakości tkanin bawełnianych jest kwestią naszego wyboru.

Kołnierzyk

W koszulach stosuje się różne rodzaje kołnierzyków. Rodzaj kołnierzyka świadczy o formalności koszuli. Do wyboru są koszule z kołnierzykiem:

  • włoskim – ma szeroko rozstawione wyłogi, pięknie eksponuje dobrze zawiązany krawat. Jest typem kołnierzyka formalnego;
  • Kent – najczęściej spotykany typ kołnierzyka. Koszula z kołnierzykiem Kent jest uniwersalna, można ją więc nosić na wiele okazji;
  • button down – wyłogi kołnierzyka są przypięte do koszuli. Ten kołnierzyk jest najmniej formalny, stąd też w koszulach button down można chodzić na co dzień.

Krój

W sklepach z koszulami dostępne są następujące kroje:

  • regular – to krój klasyczny. Koszula nie ma wcięcia w talii. W koszulach o kroju regular niezbyt dobrze wyglądają panowie o bardzo szczupłej sylwetce;
  • relaxed – koszule o tym kroju można w polskich sklepach spotkać bardzo rzadko. Nie wiadomo dlaczego, gdyż spora liczba mężczyzn w naszym kraju ma nadwagę. Krój relaxed pozwala ją ukryć;
  • slim – czasem ten krój określany jest także, jako slim fit lub extra fit. Te koszule są taliowane, idealnie więc podkreślają szczupłą sylwetkę. Nie są dobrym wyborem dla mężczyzn, których problemem jest wystający brzuszek.

Kolory

Oprócz przynajmniej jednej białej gładkiej koszuli w szafie każdego z panów powinna znaleźć się jedna koszula bladoróżowa i jedna jasnobłękitna. Do tego panom przydadzą się koszule w kratę lub inne wzory.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz