Wprawdzie mamy za sobą dopiero połowę nowego roku, ale zanim się obejrzymy, jak będziemy poszukiwać nowych kreacji na sylwestra i karnawał. Jakie są tegoroczne propozycje projektantów?

Sukienki z rozkloszowanym dołem

Nawiązujące krojem do lat 50-tych są obecnie jednym z bardziej modnych krojów sukienek. To krój, który maskuje zbyt masywne uda i biodra, jest więc idealny dla kobiet, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Pamiętajmy, że wśród gorących stylów nadal jest vintage i retro. Ale uwaga! Sukienki z rozkloszowanym dołem sprawdzają się w przypadku pań niskich z sylwetką przypominającą kształtem gruszkę. Panie, które mają mały biust powinny dla siebie wybrać model z bardziej rozbudowaną górą.

Ołówkowa

To krój, który sprawdza się idealnie w roli kreacji balowej. Mimo swej prostoty sukienka ołówkowa bardzo ładnie układa się na sylwetce za sprawą elastycznego materiału. Nie jest to jednak krój, który powinny wybrać panie z wystającym brzuszkiem – ołówkowy krój zbyt mocno opina ciało. Klasyczna ołówkowa sukienka to świetny wybór raczej dla pań o nienagannej sylwetce.

Z podwyższoną talią

W propozycjach projektantów znów pojawiły się sukienki z podwyższoną talią. Są idealne na wielkie przyjęcie. Wśród nich wyróżniamy dwa podstawowe typy:

    • odcinane powyżej talii;
    • odcinane zaraz pod biustem.

Sukienki te są idealne dla kobiet z dużym biustem. Panie powinny jednak pamiętać, że w przypadku dużych piersi sukienka musi mieć szersze ramiączka, które je podtrzymają. Sukienki z podwyższoną talią świetnie maskują wystający brzuszek. To krój, który sprawdza się także w przypadku kobiet, które chcą zamaskować brak talii. W tym przypadku jednak sukienka nie powinna mieć zbyt dużej ilości marszczeń. Wśród sukienek z podwyższoną talią znajdą coś dla siebie także panie z małym biustem. W ich przypadku dobrze sprawdzają się gorsetowe modele.

Dzisiaj wśród propozycji projektantów jest mnóstwo krojów sukienek. Dzięki temu każda kobieta znajdzie taką, która podkreśli atuty sylwetki i ukryje jej niedoskonałości.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz