Koszula to niezbędny element męskiej garderoby. Każdy mężczyzna powinien mieć kilka koszul, każdą w innym fasonie. Jakich koszul nie powinno zabraknąć w męskiej szafie?

Wizytowa

Do tej kategorii należy przede wszystkim biała koszula formalna. Koszule formalne mają sztywny kołnierzyk i podwójny mankiet. Koszula formalna nie ma przy rękawach guzików, rękawy zapina się wyłącznie przy pomocy spinek. Koszule formalne muszą też mniej plisę, która zakrywa guziki. Do koszuli formalnej panowie mogą wybrać muchę lub krawat. Odmianą koszuli formalnej jest koszula smokingowa z łamanym kołnierzykiem.

Elegancka

Koszule te nazywane są także półformalnymi. W przypadku tych koszul najczęściej polecane kolory to jasnobłękitny i bladoróżowy. Koszule półformalne pasują nie tylko do garnituru, ale także do bardziej swobodnych klubowych stylizacji. Z reguły noszone są one z krawatem, ale niekoniecznie musi on być utrzymany w stonowanej, spokojnej kolorystyce. Jak najbardziej można sobie pozwolić na trochę luzu i wybrać krawat w deseń paisley, groszki lub paski.

Codzienne

W tej kategorii mieszczą się te koszule, które panowie noszą w zwykłe dni. Codzienne koszule nie muszą być gładkie. Mile widziane są paski, prążki, kropki, różnego rodzaju kratki. Do koszul codziennych można zaliczyć koszule z kołnierzykiem button down, czyli przypinanym na guziczki.

Winchester

Koszulę Winchester można chyba umieścić w kategorii koszul półformalnych, ale nie mniej eleganckich niż jasnobłękitne lub bladoróżowe. Cechą charakterystyczną tej koszuli jest odmienny kolor korpusu niż kołnierzyka i mankietów. Klasyczna koszula Winchester ma błękitny korpus, a kołnierzyk i mankiety białe. W sklepach dostępne są także koszule w bardziej odważnych, jaskrawych kolorach, ale nie są one w najlepszym guście. Pożądane jest noszenie tej koszuli z krawatem utrzymanym w stonowanej kolorystyce. Wzór paisley zdecydowanie do tych koszul nie pasuje.

Obowiązkowym elementem męskich stylizacji jest koszula. Panowie powinny ją zawsze dobierać stosownie do okazji.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz