Zdrowie zębów zależy od wielu różnych czynników, jednym z nich jest codzienna prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Wydawałoby się, że mycie zębów to czynność tak prosta. Aby skutecznie i prawidłowo zadbać o pielęgnację jamy ustnej, potrzeba przede wszystkim czasu i cierpliwości.

Ponadto nie może zabraknąć odpowiednich przyborów:

Szczoteczki do mycia zębów pasty do zębów nici dentystycznej płynu do płukania jamy ustnej. Tylko regularna pielęgnacja jamy ustnej gwarantuje piękne, zadbane, a przede wszystkim zdrowe zęby i silne dziąsła. Nie tylko właściwe produkty i przyrządy pielęgnacyjne są ważne, ale również odpowiednia technika mycia. Dlatego przygotowaliśmy dla Was małą instrukcję. Szczoteczkę należy poruszać wyłącznie od linii dziąseł ku powierzchni żującej zębów. Zęby należy czyścić zawsze według tego samego systemu, aby nie doszło do sytuacji, że niektóre powierzchnie są czyszczone kilka razy, a inne w ogóle. Zbyt mocne przyciskanie szczoteczki do powierzchni zębów, może spowodować uszkodzenie szkliwa oraz podrażnienie dziąsła.

Jak prawidłowo czyścić zęby?

Zęby należy szczotkować przynajmniej przez dwie minuty

Należy pamiętać, aby czyścić zęby z każdej strony od wewnętrznej jaki i zewnętrznej, a także na powierzchni żującej. Szczotkować zęby należy dwa lub trzy razy dziennie. Tylko dzięki regularnemu myciu zębów, można usunąć osad z zębów. Należy także używać regularnie nici dentystycznych. Ich stosowanie umożliwia dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Co jest niemożliwe przy pomocy szczoteczki do zębów. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Pasty do zębów wzmacniają efekt mycia zębów. Pomagają one usuwać bakteryjny osad z zębów. Zaletą naturalnych past do zębów jest to, że w ich składzie nie pojawiają się szkodliwe substancje chemiczne. Nie zawierają one PEG (politlenek etylenu), laurylosiarczanu sodu oraz triklosanu. Czy fluor zawarty w paście do zębów szkodzi ich zdrowiu? Według badań naukowych fluor zawarty w pastach do zębów wzmacnia szkliwo i chroni zęby przed próchnicą. Należy jednak pamiętać, że fluor w nadmiarze może niekorzystnie wpływać na zdrowie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz