Praktyka ssania oleju ma swoje korzenie w Ajurwedzie. Jest to metoda oczyszczania organizmu z toksyn. Również w Europie staje się ona coraz bardziej popularna. Gandusha, nazywana w ajurwedzie ssaniem oleju ma w indyjskiej medycynie długą tradycję. Stosowana jest już tam od wielu pokoleń. W ajutwedzie Gandusha służy nie tylko do płukania jamy ustnej, przypisuje się jej znacznie szersze działanie. Ma ona również za zadanie oczyszczać organizm z toksyn.

W przeciwnym razie gromadzą się one w organizmie i prowadzą do różnych dolegliwości

Jest to bardzo proste. Najlepiej rano – jeszcze przed śniadaniem należy wziąć jedną łyżkę wybranego oleju roślinnego do ust, a następnie ssać olej przez około 10-20 minut i przeciągać między zębami w jamie. Następnie należy wypluć olej, a jamę ustną dobrze wypłukać letnią wodą i gotowe! W tradycyjnej ajurwedzie stosuje się olej sezamowy, ponieważ nadaje się on do tego idealnie, można oczywiście wykorzystać inne oleje jak olej kokosowy, czy oliwię z oliwek. Według ajurwedy płukanie jamy ustnej olejem ma wiele pozytywnych właściwości na cały organizm. Gandusha pomaga przy: migrenie, brudnej i zanieczyszczonej skórze, zapaleniach jamy ustnej i gardła, próchnicy i innymi problemami z uzębieniem,  uczuciu zmęczenia, chorobach reumatycznych oraz łagodzi ból stawów.

Gandusha - Praktyka ssania oleju dla twojego zdrowia!

Nie ma jednak naukowo udowodnionego pozytywnego działania poprzez ssanie oleju na ogólny stan zdrowia ciała

Regularne ssanie oleju przyczynia się do poprawy higieny jamy ustnej, ponieważ usuwa z niej mikroorganizmy. Dzięki temu zmniejsza kamień, stany zapalne i ryzyko paradontozy. Duża część bakterii, która występuje w jamie ustnej, wykazują właściwości hydrofobowe, dlatego preferują olej. W ten sposób olej wyciąga bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Ponadto wiele roślinnych olei posiada antybakteryjne właściwości, dzięki czemu dodatkowo przyczyniają się do zdrowia zębów. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Na rynku istnieje wiele różnych produktów, które zostały specjalnie opracowane do ssania oleju. Mieszanka oleju roślinnego i oleju eterycznego jest bardziej skuteczna i może aktywniej zapobiegać stanom zapalnym i poprawiać zdrowie jamy ustnej. Pozytywne właściwości to: Wspiera proces leczenia Wzmacnia dziąsło Zmniejsza osad nazębny Powstrzymuje stany zapalne Koi drogi oddechowe

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz