Lato to czas odpoczynku, ale i wzmożonej aktywności owadów. Ukąszenia owadów potrafią uprzykrzyć nawet najprzyjemniejsze chwile. Stosując odpowiednie środki odstraszające owady, można pozbyć się tego uporczywego problemu.

Niestety ukąszenia owadów są przez nas zbyt późno dostrzegane

Często zauważamy je dopiero w momencie gdy zaczyna nas swędzieć skóra lub pojawia się obrzęk. Owady bywają niezwykle irytujące szczególnie kiedy wpadną do naszej sypialni – zatem o spokojnym śnie możemy zapomnieć. Owady są wyposażone w systemy, który umożliwia im odnalezienie celu. Zapach, ciepło oraz wilgoć skóry mają tutaj istotne znaczenie. Tymczasem wiadomo, że owady przyciągają szczególne parametry. Zaliczamy do nich oprócz genów również przemianę materii, temperaturę ciała i skład bariery skóry, co oddziałuje na zapach ciała. W ten sposób około 20% wszystkich osób działa na komary jak magnez. Osoby te mają najczęściej średnią temperaturę ciała oraz wydalają poprzez pot wyższą koncentrację amoniaku i kwasu mlekowego.

Naturalna ochrona przed owadami

Z tego powodu też te osoby są atrakcyjne dla komarów i innych szkodników

Ukąszenia naszych lokalnych owadów są stosunkowo nieszkodliwe i wywołują najczęściej tylko lekkie reakcje alergiczne jak np. świąd, lekki obrzęk, czy zaczerwienienie. Do najczęściej występujących owadów w Europie Środkowej zalicza się: Komar brzęczący – ma on szerokie skrzydła, jest czarny, a jego ukąszenie jest bolesne i wydołuje świąd i zaczerwienienie skóry itd. Bąk bydlęcy z dużą głową i błyszczącymi oczami. Jego ukąszenie jest bolesne i powoduje obrzęk. Kuczmanowate mają charakterystyczne skrzydełka „dachówkowate”. Ich ukąszenie jest także bolesne i powoduje pieczenie skóry. Należy jednak zwrócić uwagę, że poprzez zmiany klimatyczne coraz częściej pojawiają się także i u nas obce rodzaje owadów. Mogą być one bardzo niebezpieczne dla ludzi, ponieważ oprócz chorób przenoszą one również niektóre pasożyty. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz