O kondycji włosów decyduje wiele czynników. Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa genów i odpowiedniej, urozmaiconej diety, ale także właściwej pielęgnacji. Wśród akcesoriów do pielęgnacji włosów bardzo ważne miejsce zajmują grzebienie i szczotki. Wybór odpowiedniej szczotki lub grzebienia może poprawić lub pogorszyć kondycję włosów. Na co więc zwracać uwagę na zakupach, aby nie zniszczyć sobie włosów?

Jak czesać włosy?

Szczotka powinna być przede wszystkim dobrana do rodzaju włosów. Na toaletce każdej kobiety powinny znaleźć się przynajmniej dwie różne szczotki. Innej szczotki należy bowiem używać do stylizacji włosów, a innej do ich czesania. Czesanie to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny. W trakcie czesania usuwamy z włosów resztki kosmetyków do stylizacji, łój, kurz i inne zanieczyszczenia. Czesząc włosy jednocześnie wykonujemy delikatny masaż skóry głowy, który pobudza mikrokrążenie. Masaż skóry głowy to zabieg, który polecany jest wszystkim, a w szczególności osobom, które borykają się z nadmiernie wypadającymi włosami. Wszystkie rodzaje włosów powinno się czesać, gdy są suche. Mokre włosy zdecydowanie łatwiej jest uszkodzić.

Typ włosów i dobór szczotki

Szczotki do rozczesywania włosów produkowane są z bardzo różnych materiałów. Z uwagi na niską cenę wiele kobiet wybiera szczotki plastikowe, które mają igiełki zakończone kuleczką. Nie jest to najlepszy wybór za wyjątkiem specjalnych szczotek wykonanych z plastiku bardzo dobrej jakości. Tego typu szczotki są mało elastyczne, szarpią i uszkadzają strukturę włosa. O wiele lepsze są szczotki wykonane z naturalnego włosia. Tego typu szczotki powinny wybierać panie, które mają cienkie i delikatne pasma. Szczotką z naturalnego włosia bez trudu można rozczesać nawet bardzo splątane długie włosy. Innym rodzajem szczotek są te, które mają igiełki wykonane z drewna. Są to szczotki, które sprawdzają się przy każdym typie włosów. Szczotki te są trwałe, tańsze od tych z naturalnego włosia i łatwe do utrzymania w czystości.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-szczotki-do-rozczesywania-wlosow

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz