Rozczesywanie włosów: nie wolno go lekceważyć

Elementem pielęgnacji włosów jest ich rozczesywanie. Należy to zrobić przynajmniej raz w ciągu dnia. Fryzjerzy zalecają jednak, aby szczotkować włosy rano i wieczorem. Aby zabieg ten wykonać odpowiednio, należy postawić na dobrą szczotkę. Szczotki do rozczesywania włosów są bardzo różne. Zobaczmy dlaczego trzeba czesać włosy, a także jakie szczotki będą odpowiednie do różnych rodzajów włosów.

Zalety szczotkowania włosów

Szczotkowanie jest oczywiście koniecznością. Kiedy jednak jest wykonane prawidłowo i dobrą szczotką, korzystnie wpływa na kondycję włosów. Dzięki szczotkowaniu usuwamy nadmiar sebum z włosów. Masujemy również skórę głowy, co korzystnie wpływa na jej ukrwienie. Regularne szczotkowanie sprawia, że cebulki włosów są zdecydowanie lepiej odżywione. Odpowiednio wykonane szczotkowanie jest także delikatnym peelingiem dla skóry głowy, usuwa pozostałości martwego naskórka. Jest także początkowym etapem oczyszczania włosów z kurzu, zanieczyszczeń, łupieżu, jeśli ten jest naszym problemem.

Jak prawidłowo rozczesywać włosy?

Nawet najlepsze szczotki do rozczesywania włosów na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy posługiwać się nimi prawidłowo. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby czesać włosy przynajmniej raz w ciągu dnia. Optymalnie, jeśli robimy to dwa razy w ciągu dnia: rano oraz wieczorem. Bardzo ważny jest kierunek szczotkowania. Zawsze robimy to od dołu, posuwając się ku górze. Dzięki temu unikniemy szarpania włosów, ich łamania i wyrywania. Jeśli włosy mocno się plączą, warto wprowadzić do pielęgnacji olejki.

Co brać pod uwagę, wybierając szczotki do rozczesywania włosów?

Szczotki do rozczesywania włosów bardzo się różnią. W sprzedaży dostępne są te z naturalnego włosia, metalowe, drewniane i plastikowe. Różni je także rozstaw igiełek.

Szczotki do rozczesywania włosów to obowiązkowy element wyposażenia każdej kobiety, która ma długie włosy. Na szczęście dzisiaj wybór szczotek jest tak szeroki, że każda przedstawicielka płci pięknej bez trudu znajdzie szczotkę odpowiednią dla siebie.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-szczotki-do-rozczesywania-wlosow

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz