Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

Do codziennej pielęgnacji włosów potrzebujemy szczotki lub grzebienia. Oba te akcesoria mają zarówno zwolenniczki jak i przeciwniczki. Jednak coraz więcej jest kobiet, które doceniają korzyści ze szczotkowania włosów. Wybranie odpowiedniej szczotki nie jest jednak proste.

Kondycja włosów a rodzaj szczotki

Do produkcji szczotek używane są bardzo różne materiały. W efekcie więc do wyboru mamy różne rodzaje szczotek. Jedne z nich są polecane do włosów gęstych, inne do włosów cienkich. Igiełki w szczotkach mogą być wykonane z plastiku. Mogą też być drewniane lub wykonane z naturalnego włosia. Do produkcji szczotek z naturalnego włosia bardzo często wykorzystuje się włosie dzików. Jest to idealna szczotka do cienkich włosów. Warto wiedzieć, że szczotki z włosiem z dzika sprawdzają się nie tylko do szczotkowania cienkich włosów. Są bardzo dobrym wyborem dla wszystkich bez względu na typ włosów.

Jaką szczotkę z naturalnym włosiem kupić?

Szczecina dzika używana jest do produkcji zarówno szczotek dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Szczeciną, z której będą wykonane szczotki dla najmłodszych użytkowników poddaje się najpierw procesowi rozjaśniania, który sprawia, że szczecina nabiera delikatności. Szczotki z dzika dla dzieci mają jasny kolor. Na rynku dostępne są szczotki z naturalnym włosiem o różnym kształcie i rozmiarze. Do włosów cienkich wystarczy kupić szczotkę o klasycznym, niezbyt dużym owalnym kształcie. Osoby, które natura obdarzyła cienkimi włosami powinny wybrać szczotkę z włosem z dzika z jeszcze jednego powodu. Szczotkowanie włosów tą szczotką dodaje im objętości. Dzięki temu, że włosie dzika zbudowane jest z keratyny, szczotka nie tylko pielęgnuje włosy, ale także dba o ich kondycję. Włosy szczotkowane taką szczotką są zdrowsze i piękniejsze.

Kupując szczotkę do włosów należy pamiętać, że dobiera się ją kierując się rodzajem swoich włosów. Przy włosach cienkich najlepiej sprawdzają się szczotki z naturalnego włosia. To szczotka, którą naprawdę warto mieć w swojej kosmetyczce.

Więcej na

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz