Pierwsza zaleta czesania włosów jest oczywista: zabieg ten pozwala nam wyjść z domu. Włosy niepoczesane to włosy często powodujące przerażenie, pozlepiane i równocześnie sterczące we wszystkich możliwych kierunkach świata. W związku z tym nikt nie będzie się zastanawiał, czy włosy czesać w ogóle, bo tu nie ma dyskusji. Czynność tę można jednak wykonywać w opcji minimum, czyli właśnie tak, by wyjść z domu. Można ją też wykonywać starannie i prawidłowo, jeśli tylko się rozumie, dlaczego jest to takie ważne.

Prawidłowe czesanie włosów

Zalety czesania włosów

 Zalety czesania włosów uzyskamy wtedy, kiedy na naszym podorędziu nie zabraknie szczotki do rozczesywania włosów oraz szczotki modelującej, a także:

• Czesanie będzie się odbywało co najmniej 2 razy dziennie;

• Będzie trwało co najmniej 2 minuty;

• Będzie wykonywane z opuszczoną głową, jeśli włosy są mokre.

W przeciwnym wypadku nie odczujemy zalet czesania.

Dlaczego warto?

 Naprawdę warto jest zadbać o dobre czesanie włosów. Dzięki temu możemy liczyć na szereg korzyści:

I. Rozprowadzanie serum – włos jest martwy – żyje tylko jego cebulka. Dlatego dla jego odpowiedniej kondycji konieczne jest rozprowadzanie po nim substancji produkowanych w skórze głowy, a także usuwanie ich nadmiaru, jeśli się taki pojawi. Czesanie włosów to jedyna czynność, która na to pozwala.

II. Masaż głowy – skóra głowy jest bardzo specyficzna i jej stan w pełni zależy od jakości mikrokrążenia w jej naczyniach włosowatych. Czesanie skóry głowy to efektywny masaż, dla którego w zasadzie nie ma alternatywy. Jest to szczególnie ważne w przypadku wypadania włosów.

III. Peeling – czesanie włosów to także delikatny peeling skóry głowy, co zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów bakteryjnych, w tym przede wszystkim łupieżu.

IV. Oczyszczanie – dobra szczotka do włosów to narzędzie efektywnie oczyszczające skórę głowy oraz same włosy ze wszelkich zanieczyszczeń, które mogły się tam pojawić z naszego ciała oraz z otoczenia. Tak jak szczotkujemy zęby, warto jest także regularnie czesać włosy.

Dowiedz się więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-do-rozczesywania

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz