Na kondycję naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Odpowiednia dieta i właściwie dobrane kosmetyki to nie wszystko. Okazuje się, że tym, co może pogorszyć kondycję włosów jest niewłaściwa szczotka. Obecnie w sprzedaży dostępne są rozmaite szczotki, które dość mocno różnią się między sobą. Dlatego podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby zakupiona szczotka była naprawdę dobra.

Przeznaczenie

Zanim kupimy szczotkę powinniśmy się zastanowić nad tym, czemu ma ona służyć. Zupełnie inne szczotki będą nas bowiem interesowały wówczas, gdy szukamy szczotki do czesania włosów, a inne wówczas, gdy szukamy szczotki do modelowania.

Materiał, który wykorzystano

Dostępne w sprzedaży szczotki znacząco różnią się, jeśli chodzi o materiał, z którego je wykonano. Hitem są szczotki z włosia dzika. Niezwykle korzystnie wpływają one na kondycję włosów, nie osłabiają ich, nie szarpią. Takie włosie znacząco ułatwia rozczesywanie włosów. Godne polecenia są szczotki drewniane. Do tych, których lepiej się wystrzegać zalicza się te plastikowe oraz metalowe. Zwłaszcza te ostatnie nie wpływają dobrze na włosy.

Rodzaj włosów

Wielu kobietom wydaje się, że włosy zdrowe, gęste i mocne można traktować każdą szczotką. Tymczasem okazuje się, że należy wybrać do nich odpowiednią szczotkę, która o nie zadba i nie przyczyni się do pogorszenia ich kondycji. W przypadku włosów gęstych najlepszym wyborem będzie duża szczotka płatka. Natomiast włosów cienkich i rzadkich lepiej nie czesać szczotką w ogóle, a zamiast niej używać grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

Co uwzględnić, jeśli chcemy kupić dobrą szczotkę do włosów?

Problem, jakim dotknięte są włosy

To kolejny czynnik, którego nie wolno pominąć przy wyborze szczotki do włosów. Doskonałym przykładem są włosy mające skłonność do elektryzowania się. W ich przypadku specjaliści nie polecają stosowania szczotek plastikowych. Jest to bowiem materiał, który nasila elektryzowanie.

Dobrej jakości szczotka to sposób na to, aby cieszyć się pięknymi włosami. Nigdy nie należy lekceważąco podchodzić do wyboru szczotki. Nawet najpiękniejsze włosy można bowiem zniszczyć nieodpowiednią szczotką.

Sprawdź najlepsze szczotki na

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz