Wbrew powszechnemu przekonaniu, wybór odpowiedniej do naszych włosów szczotki ma olbrzymie znaczenie. Jeśli będzie ona odpowiednio dopasowana, to zapewni włosom odpowiednią kondycję, lśnienie i zdrowie. Źle dobrana szczotka, może przy długotrwałym wykorzystaniu, nawet zniszczyć włosy.

[Kształt i przeznaczenie]

Bardzo ważne jest to, czy szukamy szczotki do rozczesywania włosów, czy też modelowania fryzury. Różne przeznaczenie pozwala tu na uzyskanie odmiennych efektów. Sam wybór szczotki musi też brać pod uwagę rodzaj naszych włosów. Przed zakupem zwróćmy uwagę na to, czy nasze włosy często się elektryzują, mamy problemy z ich rozczesywaniem, a może zależy nam na łatwej i szybkiej stylizacji. Istnieje też kilka żelaznych zasad, do których warto się stosować, dobierając odpowiednią szczotkę do włosów. Płaskie szczotki przeznaczone są do rozczesywania i wygładzania włosów. Ich rączki mogą być wykonane z tworzyw różnego rodzaju, począwszy od plastiku, a skończywszy na drewnie. Szczotka tego typu doskonale się też sprawdza w przypadku masowania skóry głowy. Pobudza ukrwienie oraz pozwala na skuteczne rozprowadzenie sebum po wszystkich włosach. Jeśli zaś chodzi o modelowanie włosów, to idealnie sprawdzają się tutaj okrągłe szczotki. Średnicę szczotki należy wybrać stosownie do tego, jakiej wielkości loki chcemy uzyskać. Ten rodzaj szczotek także występuje w wariantach syntetycznym, naturalnym i mieszanym. Jeśli mamy krótkie włosy, to korzystniej jest wybrać mniejszą szczotkę. Przy dłuższych włosach – dłuższą.

[Włosie]

Bardzo ważne jest to, z jakiego materiału wykonane są szpilki szczotki. Popularne i najtańsze są szczotki syntetyczne. Ich zaletą jest to, że pozwalają na rozczesywanie nawet najbardziej opornych włosów. Niestety zwiększają też ich łamliwość oraz często je elektryzują. Szczotki z naturalnego włosa, pozwalają nam rozczesywać włosy, bez zbędnego ich szarpania i ciągnięcia. Niestety w wielu przypadkach nie są funkcjonalne. Dzieje się tak, zwłaszcza kiedy mamy bardzo gęste włosy, przy których włosie naturalne po prostu się ugina.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz