Jakie zioła są najlepsze na serce?

Choroby serca dotykają coraz więcej osób. Niezdrowa dieta, stres, mało ruchu – to najczęstsze czynniki, które mogą powodować problemy z sercem. Oprócz tradycyjnych leków przepisanych przez lekarza, pomocne w leczeniu lub zapobieganiu tym dolegliwościom mogą być zioła na serce. Dowiedz się, które z nich mogą być korzystne w dolegliwościach układu sercowo-naczyniowego.

Po jakie zioła na serce warto sięgać?

W ziołolecznictwie od dawna znane są lecznicze rośliny, które mają pozytywny wpływ na pracę serca. Ich regularne stosowanie może pomagać w dotlenieniu, działać rozkurczająco na naczynia wieńcowe czy regulować siłę skurczu mięśnia sercowego. Do najczęściej wymienianych roślin o pozytywnym działaniu nasercowym należą:

  • Głóg – jego owoce to najpopularniejsza roślina o pozytywnym wpływie na serce. Dzięki zawartości flawonoidów i proantocyjanidynów rozszerza naczynia krwionośne, ma działanie przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe.
  • Miłorząb japoński – jego regularne zażywanie pomaga udrożniać i wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych, a tym samym zapobiega miażdżycy i chorobie wieńcowej.
  • Serdecznik – działa rozkurczowo, obniża ciśnienie krwi, zwiększa wydolność mięśnia sercowego. Jego zaletą jest łagodne działanie oraz to, że nie wchodzi w reakcje z innymi lekami.
  • Czosnek – ten popularny dodatek do sałatek, zup czy sosów, ma bardzo pozytywny wpływ na serce. Dzięki zawartości flawonoidów i kwasów fenolowych pomaga w leczeniu nadmiernego stężenia lipidów we krwi. Poprawia też krążenie i usprawnia przepływ krwi przez naczynia włosowate.

Znane zioła na serce to również naparstnica dwulistna, konwalia oraz jemioła. Ich wyciągi można znaleźć w niektórych lekach nasercowych, np. tabletkach czy kroplach. Jednak trzeba wiedzieć, że rośliny te są silnie toksyczne i nie powinno się stosować ich na własna rękę, ani przygotowywać wywarów w warunkach domowych.

Zioła mogą być bardzo pomocne w leczeniu, a także zapobieganiu chorobom serca

Trzeba jednak pamiętać, że pite w nadmiarze lub nieodpowiednio dobrane, mogą być szkodliwe. Niektóre zioła mogą też wchodzić w reakcję z zażywanymi lekami lub innymi ziołami. Dlatego też przed rozpoczęciem terapii ziołowej, należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/z-bogactwa-natury-glog-w-trosce-o-twoje-serce

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz