Wraz z nadejściem jesiennych chłodów wielu mężczyzn postanawia zakupić nakrycie głowy. Ale wybór praktycznego i jednocześnie estetycznego, pasującego do stylu ubierania się nakrycia głowy wcale nie jest łatwe. Jakie nakrycia głowy na zimę panowie mają do wyboru?

Cyklistówka

Nazywana bardzo często kolarką, znana także pod nazwą angielka lub newsboy. Cechy charakterystyczne tej czapki to osiem oddzielnych elementów połączonych ze sobą na górze przy pomocy guzika. Cyklistówka to uniwersalne nakrycie głowy, które sprawdzi się od jesieni aż do wiosny. Aby czapkę można było nosić również podczas naprawdę niskich temperatur ich producenci niektóre modele wzbogacili o wywijane do góry lub chowane do środka nauszniki. Można je odwinąć w każdej chwili i zasłonić uszy przed wiatrem lub mrozem. Cyklistówka z nausznikami idealnie więc sprawdzi się, jako zimowe nakrycie męskiej głowy.

Driving cap

Była bardzo popularna w latach 90-tych, później popadała w zapomnienie. Panowie przypomnieli sobie o tym nakryciu głowy wraz z powrotem mody retro i vintage. Decydując się na zakup driving cap niezwykle ważne jest właściwe dobranie jej rozmiaru. Prawidłowo dobrana czapka powinna leżeć na głowie idealnie: nie powinna przekrzywiać się ani też dotykać do uszu. Driving cap wybieramy do stylizacji nieformalnych. Do wyboru panowie mają driving cap szyte z flaneli wełnianej, bawełny, tweedu.

Beanie

Kilkanaście lat temu tę dzianinową czapkę nosili robotnicy. Bardzo szybko zdobyła ona jednak popularność wśród mężczyzn i trafiła do męskiej mody na co dzień. Jest idealnym dodatkiem do sportowych stylizacji. Decydując się na jej noszenie należy koniecznie zwrócić uwagę na jakość dzianiny. Najlepiej sprawdzi się czapka beanit wykonana z kaszmiru lub wełny merynos. Czapk beanie sprzedawane są w przeróżnych kolorach, najbardziej elegancko wyglądają jednak te, które mają jednolite i raczej stonowane kolory.

Modeli męskich nakryć na zimę jest o wiele więcej niż te wymienione w naszym artykule. Bez trudu więc panowie znajdą czapkę zarówno do formalnych, jak i luźnych stylizacji.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz