Wiosną zarówno kobiety, jak i mężczyźni bardzo chętnie noszą nakrycia głowy. Wśród różnorodnych nakryć szczególnie popularne są te, które nawiązują do mody sprzed lat. Jakie wiosenne nakrycia głowy w stylu retro warto wybrać?

Beret

Od lat jest bardzo popularny, kojarzony przez wielu z francuską elegancją. Aż do końca pierwszej dekady XX wieku beret był nakryciem głowy zastrzeżonym wyłącznie dla mężczyzn. Z czasem jednak był coraz bardziej popularny także wśród kobiet. Chętnie wybierano go także, jako nakrycie głowy dla dzieci. Dzisiaj noszą go wszyscy niezależnie od tego, ile mają lat. Spośród innych wiosennych nakryć głowy wyróżnia go okrągły kształt i malutki ogon na czubku. Nie wiadomo dlaczego, ale jest on nazywany antenką. Berety są bardzo miękkie, mogą być wykonane z wełny, filcu, moheru. Chętnie noszone są także dziergane na drutach lub szydełku. Na wiosnę panie powinny postawić na beret w jasnym pastelowym kolorze. Można go nosić mniej lub bardziej fantazyjnie.

Kaszkiet

Często nazywany jest także gawroszką. Ma to przypominać jego rodowód. W tym nakryciu głowy często można było spotkać na paryskich ulicach wesołych łobuziaków zwanych gawroszami. Kaszkiet to uniwersalne nakrycie głowy, które noszą nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Na wiosnę sprawdzą się wesołe kaszkiety w dużą kratę lub pepitkę.

Kapelusz

Jest uważany za najbardziej eleganckie nakrycie głowy. Jest uniwersalny, noszą go zarówno panie, jak i panowie. Klasycznym fasonem jest fedora. Ten typ kapelusza mogą wybrać nie tylko mężczyźni. Do stylizacji w stylu retro panie powinny jednak wybrać kapelusz z dużym rondem. Tan rodzaj kapeluszy był bardzo modny w latach 70-tych. Kapelusze pasują zarówno do formalnych, jak i casualowych stylizacji. W tym pierwszym przypadku jego kolor powinien być dopasowany do koloru sukienki/kostiumu oraz wybranych dodatków.

Uzupełnieniem wiosennych stylizacji mogą być nakrycia głowy. Dodają szyku i przyciągają uwagę. Dzięki nim możemy odświeżyć swoje stylizacje nie kupując nowych płaszczy czy kurtek.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz