Znajomość typu własnej sylwetki pozwala na łatwiejsze dobieranie poszczególnych elementów garderoby. Dzięki temu panowie mogą zatuszować mankamenty sylwetki.

Wśród męskich sylwetek wyróżniono cztery typy:

    • trójkąt;
    • jabłko;
    • ołówek;
    • gruszkę.

Sylwetka trójkąt

Panowie, których sylwetka przypomina trójkąt nie mają powodów do zmartwień; ich sylwetka jest niemal idealna. Cechy tej sylwetki to: wąskie biodra, smukłe nogi, szeroka klatka piersiowa, zgrabne ręce. Do takiego typu sylwetki pasują wszystkie ubrania. Panowie powinni jednak starać się podkreślić ubraniem atuty swojej figury. Powinni więc stawiać ma marynarki dopasowane w talii, które podkreślą ładnie zbudowane ramiona. Panowie, których sylwetka podobna jest do trójkąta mogą wybierać spodnie z wąskimi lub szerokimi nogawkami. Mogą też bawić się kolorami i wzorami.

Sylwetka jabłko

Najważniejsze cechy charakterystyczne tej sylwetki to wystający brzuch, masywne nogi i ręce, szeroka klatka piersiowa i obfita talia. Mankamenty sylwetki ukryją spodnie z zakładkami. W przypadku takiej sylwetki sprawdzi się jednorzędowa marynarka, która ma w talii delikatne wcięcie. Aby zamaskować wady sylwetki panowie, których sylwetka przypomina jabłko powinni stawiać na ubrania uszyte z monochromatycznych i gładkich materiałów.

Sylwetka ołówek

Panowie o sylwetce przypominającej ołówek są bardzo szczupli i wysocy. Ubrania, które wybiorą dla siebie powinny dodawać im kilogramów. W ich przypadku najlepsze więc będą spodnie z wąskimi i prostymi nogawkami, dopasowane w talii marynarki o szerokich klapach i koszule w jasnych kolorach. Dwurzędowe płaszcze to dobry wybór na okrycie wierzchnie.

Sylwetka gruszka

W zasadzie jedynym mankamentem tej sylwetki jest wystający brzuszek. Ubrania, które będą dla siebie wybierać panowie o sylwetce gruszki powinny odwracać uwagę od brzucha. Wystający brzuch można ukryć pod lekko zwężoną w talii marynarką. Panowie o takim typie sylwetki powinni również wybierać gładkie koszule. Dobrze sprawdzają się także koszule z tkanin w delikatne prążki.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz