Choć coraz większa liczba kierowców decyduję się na wykup polisy za pośrednictwem Internetu, to nadal wielu z nas uważa, że korzystniej i bezpieczniej jest udać się bezpośrednio do agenta. To jednak nieprawda.

Jak zakupić polisę w sieci?

Aby zakupić polisę przez Internet, konieczny będzie kalkulator OC online. Wyliczy on nam wysokość składki, jaką zmuszeni będziemy zapłacić. Aby z niego skorzystać, musimy podać szereg naszych danych osobowych oraz tych dotyczących pojazdu, który podlega ubezpieczeniu. Wiele osób obawia się zatem, że ich dane wpisane w internetowej przestrzeni zostaną wykorzystane w sposób, niezgodny z ich zamierzeniem i przeznaczeniem. Tymczasem kiedy wybieramy ofertę dostępną na stronie firmy ubezpieczeniowej, możemy mieć pewność, że finalizacja umowy będzie równie bezpieczna, jak podczas spotkania w biurze. Wszystkie firmy ubezpieczeniowe dbają o to, aby internetowa sprzedaż ich produktów przebiegała bez zakłóceń. Co więcej, funkcjonowanie rynku ubezpieczeniowego w Polsce jest uregulowane prawnie, a także kontrolowane przez odpowiednie organy państwowe. Jest to choćby Komisja nadzoru Finansowego.

Korzystanie z kalkulatora także jest bezpieczne. Mimo że wymaga się tu od nas podania wszystkich danych, to są one odpowiednio przechowywane i chronione. Wszystkie uzupełniane informacje służą jedynie wygenerowaniu przeznaczonych dla nas ofert. Sam zakup polisy jest bardzo prosty i jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z tym zadaniem, to śpieszymy poinformować, że obawy są tu bezzasadne. Jeżeli zdecydujemy się na zakup polisy OC w sieci, będziemy mogli zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest odwiedzenie strony towarzystwa ubezpieczeniowego, którym jesteśmy zainteresowani. Jeżeli jednak nie wiemy, które towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zaoferować nam polisę na najkorzystniejszych warunkach, możemy zdecydować się na drugie rozwiązanie, czyli skorzystać z porównywarki online. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń OC. Ich zakres jest bowiem wszędzie taki sam, decydującym czynnikiem jest jedynie cena.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz