Chyba każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu borykał się z brakiem pieniędzy. W wielu wypadkach radzimy sobie z tym sami – wystarczy przeczekać sytuację. Czasami jednak zdarza się tak, że pieniądze po prostu są nam potrzebne na przykład na zakup nowej lodówki czy pralki. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być kredyt gotówkowy, który dzisiaj znajdziemy w ofercie praktycznie wszystkich banków. Z uwagi na wielość ofert pojawia się pytanie jak znaleźć naprawdę dobry kredyt gotówkowy. Spróbujemy podpowiedzieć na co zwracać uwagę.
RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa
Elementem, na który powinien zwrócić uwagę każdy, kto stara się o kredyt gotówkowy jest rzeczywista roczna stopa procentowa. To wartość, która mówi o tym, ile faktycznie kosztuje nas kredyt. RRSO zawsze podana jest w umowie kredytowej, którą należy przeczytać bardzo dokładnie (sprawdź na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/mistrzowski-kredyt-gotowkowy,5.html). Jeśli nie możemy znaleźć wartości rzeczywistej rocznej stopy procentowej, należy zapytać o to przedstawiciela banku, który podpisuje z nami umowę.

Dodatkowe wymagania
Niektóre banki stawiają swoim klientom dodatkowe wymagania zanim pożyczą im pieniądze. I tak częstą praktyką jest wymaganie od klienta założenia konta w banku. O ile prowadzenie takiego rachunku jest darmowe, problemu nie ma. Kiedy jednak bank pobiera za to miesięczną opłatę, warto zastanowić się nad tym, czy nie znaleźć innego banku. Częstą praktyką, która obecnie jest stosowana jest oczekiwanie od kredytobiorcy, że wykupi ubezpieczenie. W samym ubezpieczeniu kredytu nie ma nic złego. Zapewnia ono bowiem bezpieczeństwo na przykład w wypadku utraty pracy. Nierzadko jednak banki wskazują konkretnego ubezpieczyciela, oczekując, że klient wykupi wskazaną polisę. A to nie zawsze musi się nam opłacać.
Wysokość oprocentowania
W tym wypadku zasada jest banalnie prosta: im niższe oprocentowanie, tym oczywiście lepiej. Oznacza bowiem, że do banku będziemy musieli oddać mniej niż wówczas, gdy oprocentowanie będzie dużo wyższe. W praktyce oznacza to niemały zysk, zwłaszcza, jeśli kredyt opiewa na dużą kwotę.