Ubezpieczenia komunikacyjne: co oferują ubezpieczyciele?Rynek ubezpieczeń to rozmaite polisy, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo i komfort. Zalicza się do nich między innymi ubezpieczenia samochodowe, które bardzo często spotyka się pod określeniem „komunikacyjne”. Zalicza się do nich obowiązkową polisę OC oraz całkowicie dobrowolne ubezpieczenie AC. Dodatkowo ubezpieczyciele oferują specjalne pakiety, do których zalicza się na przykład ubezpieczenie assistance. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym polisom.

Ubezpieczenie auta OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej, musi wykupić każdy kierowca. To polisa, bez której nie wolno wyjeżdżać na drogę. Dzisiaj towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają zakup takiej polisy nie tylko w oddziale, ale również za pośrednictwem Internetu.

Ubezpieczenie OC

Zachęcają do tego, stosują rozmaite zniżki dla tych, którzy zdecydowali się na skorzystanie właśnie z takiej opcji. Z całą pewnością jest to rozwiązanie pozwalające na ogromną oszczędność czasu, a w konsekwencji również i pieniędzy. To z ubezpieczenia OC pokrywane są straty, które wyrządziliśmy innym kierowcom. Trzeba jednak pamiętać, że bezszkodowa jazda naprawdę się opłaca. Wiąże się bowiem ze zniżkami, które sprawiają, że składka na ubezpieczenie OC jest dużo niższa.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie pojazdu AC to polisa dobrowolna. Oznacza to, że nie mamy obowiązku jej wykupienia. Jeśli jednak chcemy mieć zapewnioną pomoc ubezpieczyciela na wypadek kradzieży auta czy zniszczenia karoserii na skutek opadów atmosferycznych, warto zdecydować się również na polisę AC. Im szerszy zakres działania takiej polisy, tym składka oczywiście droższa. Kupując auto na raty, warto pamiętać, że większość banków oczekuje wykupienia ubezpieczenia AC. nierzadko narzucany jest nawet zakres działania ubezpieczenia. Ciekawą opcją proponowaną kierowcom przez ubezpieczycieli jest opcja assistance. To dobre rozwiązanie dla osób, które podróżują własnym autem często i naprawdę daleko. W momencie awarii wystarczy zadzwonić pod podany przez ubezpieczyciela numer. Pomoc zjawi się na miejscu zdarzenia naprawdę szybko.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz