Młodzież powinna zwiedzać świat, żeby możliwie jak najwięcej o nim wiedzieć. To właśnie okres w życiu, kiedy człowiek najszybciej się uczy i kiedy kształtuje się jego charakter. Zwiedzanie nowych miejsc i spotkania z nowymi ludźmi są bardzo ważne, dlatego coraz więcej rodziców wysyła swoje dzieci na różne kolonie. Niektórzy chcą być w pogotowiu i wybierają dla nich wyjazdy na terenie Polski. Inni z kolei fundują młodzieży zagraniczne wakacje. Która grupa ma rację?

Od czegoś trzeba zacząć

Jeśli młody człowiek nigdy nie był na żadnym wyjeździe bez swoich rodziców, nie można go nagle puścić na samodzielne, zagraniczne wakacje. Wszystko powinno odbywać się stopniowo. Gdy dziecko jest małe, może coraz dłużej zostawać w domu babci i dziadka, później spędzać wiele godzin w żłobku i przedszkolu – nawet w czasie wakacji, bo takie specjalne, interesujące obozy wakacyjne są organizowane coraz częściej. Następny etap to raczej kolonie młodzieżowe w Polsce, a dopiero później można się ewentualnie zdecydować na zafundowanie dziecku kolonii zagranicznej.

Zalety i wady każdego rozwiązania

Kolonie dla młodzieży - zagraniczne czy w Polsce?

Kolonie młodzieżowe tak w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju na pewno wpłyną w znaczący sposób na życie młodego człowieka. Przebywając w Polsce lepiej zwiedzi własne państwo i dowie się o nim czegoś ciekawego. Na takich wyjazdach można też aktywnie spędzić czas i sporo się nauczyć. Podobnie jest zresztą na wyjazdach zagranicznych, gdzie młodzież może podszkolić język obcy, albo też nauczyć się całkowicie nowego. Najpopularniejsze są wyjazdy w regiony ciepłe – jak Hiszpania czy Portugalia. Oferta jest jednak bardzo szeroka, więc z pewnością każdy rodzic będzie w stanie dopasować ją do potrzeb danej osoby. Oczywiście, wadą zagranicznej wyprawy jest cena – często dużo wyższa. Pamiętajmy jednak, że młodzież nie musi jeździć na kolonie zagraniczne co roku. W kolejnych wyjazdach wakacyjnych mogą się przeplatać obozy w Polsce i obozy w innych krajach, a także oczywiście wyjazdy z rodzicami. Spędzanie czasu wspólnie jest przecież bardzo ważne!

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz