Szczotka ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Dobrze dobrana pozwala nam na wygodne modelowanie włosów. Źle dobrana, może nawet zniszczyć nasze włosy.

Trwałość i funkcjonalność

Bardzo ważnym aspektem jest trwałość szczotki. Chodzi tu głównie o jej wykonanie. Jeśli będzie zrobiona z dobrych materiałów, to jest duża szansa, że przez długi czas zachowa swoje fabryczne, pierwotne właściwości. Im bardziej wytrzymała jest szczotka do stylizacji włosów, tym większa jest także jej funkcjonalność. Ta jednak w dużej mierze zależy też od tego, jaką szczotkę wybierzemy. Każdy rodzaj jest bowiem odpowiedniejszy do innych włosów.

Rodzaje szczotek

Szczotki dzieli się przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej jest to drewno, bambus, kauczuk, aluminium lub niektóre stopy metalu oraz plastik. Ważne jest też włosie zastosowane w szczotce. Najczęściej stosuje się tutaj włosie naturalne. Wykonane jest ono ze szczeciny zwierzęcej, głównie borsuka i dzika. Z kolei włosie sztuczne tworzone jest z nylonu, plastiku, metalu lub winylu. Niekiedy występuje też włosie mieszane. Przy zakupie szczotki do modelacji włosów zwróćmy uwagę na to, czy ma ona właściwości antystatyczne i antybakteryjne. Szczotka powinna być też odporna na działanie wysokiej temperatury. Dobrze jest też, żeby miała funkcje jonizacyjne, co pozwoli ochronić nasze włosy przed elektryzowaniem i nada im odpowiedni połysk. Szczotki są też podzielone ze względu na ich zastosowanie. Najczęściej wybieramy te do suszenia i modelowania włosów. Mają one różne średnice, czyli grubości i przeznaczone są do włosów różnej długości. Te mniejsze są polecane do włosów krótkich, półdługich, a także do układania poszczególnych partii włosów. Te o średnicach od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu centymetrów, mają zastosowanie, kiedy chodzi o układanie poszczególnych partii włosów. Oczywiście na rynku znajdziemy też szczotki do pielęgnacji włosów. Są one w owalnych kształtach zakończonych włosiem lub kolcami z drewna, lub bambusa.

Sprawdź ofertę profesjonalnych szczotek do stylizacji włosów na

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz