Na wolnym powietrzu warto stosować środki odstraszające komary – tzw. repelenty. Substancje tych produktów zakłócają system węchowy owadów, który je odpycha lub powoduje, że nie spostrzegają one zapachu. Działają one jak kamuflaż.

Na rynku istnieje bardzo wiele preparatów przeciw owadom od chemicznych środków po naturalne roztwory

Środki chemiczne bez wątpienia mają dłuższe działanie i są skuteczniejsze. Ich dużą wadą jest sztuczna produkcja, a chemikalia przenikają do skóry i mogą wywołać podrażnienia oraz reakcje alergiczne i poważne skutki uboczne. Jako naturalne, czysto roślinne repelenty nadają się przede wszystkim oleje jak olej eukaliptusowy, oleje z goździków, z lawendy i z drzewa herbacianego. Nie należy jednak ich nigdy nakładać na skórę bez rozcieńczenia, ponieważ mogą one powodować silne podrażnienia skóry. Należy również pamiętać, że nie każdy naturalny środek działa u każdej osoby tak samo. Zatem, aby znaleźć idealny dla siebie preparat ochronny należy poświecić odrobinę czasu.

Jak się bronić przed owadami?

Wskazówka:

Stwórz swój naturalny środek przeciw owadom. Użyj 100 ml oleju jojoba jako bazy olejku i dodaj około 15 kropel dowolnego eterycznego oleju według własnego uznania i wszystko wymieszaj. Przetestuj mieszankę na łokciach przez około jedną minutę. Jeśli jest ona odpowiednia dla Ciebie możesz nakładać samodzielnie wykonaną, naturalną ochronę na miejsca ukąszeń. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz