Co robić ze zużytym olejem?Oleje, obok smarów są głównym środkiem smarnym w przemyśle maszynowym. Prowadząc zakład pracy, w którym znajdują się obrabiarki, które trzeba regularnie smarować, bądź inne maszyny, wykorzystujące olej, trzeba załatwić nie tylko stałego dostawcę, lecz także firmę, która zagwarantuje nam odbiór zużytego oleju.

Co zrobić z przepracowanym olejem?

Olej przepracowany najczęściej można wykorzystać ponownie, ale w innych maszynach, które nie mają tak rygorystycznych wymagań co do jakości oleju, którym są zalewane – wyjaśnienie poniżej. Najczęściej przepracowany olej wykorzystywany jest ponownie, na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy sposób – ponowne wykorzystanie jako środek smarny w mniej wymagających maszynach. Niektórzy decydują się na taki krok. Pomimo oszczędności, jakie czynimy w ten sposób na zakupie oleju, narażamy się na dodatkowe wydatki. Stosowanie oleju o znacznie gorszych i tak naprawdę nieznanych właściwościach, wpływa niekorzystnie na żywotność maszyny.

Drugim zastosowaniem, znacznie bardziej popularnym i znacznie korzystniejszym jest zastosowanie go jako oleju opałowego. Każdy olej, ponieważ zawiera w sobie atomy węgla i wodoru, jest palny i może być wykorzystany jako paliwo. Aby zagospodarować w ten sposób przepracowany olej, firmy zajmujące się produkcją elementów grzewczych, zaczęli produkować palniki i nagrzewnice przystosowane do spalania oleju przepracowanego. Wbrew pozorom, taka stan rzeczy niesie za sobą wiele korzystnych rozwiązań. Po pierwsze, płacimy mniej za ogrzanie zakładu pracy, bo możemy kupować mniej gazu, czy mniej oleju opałowego. Po drugie, pośrednio też oszczędzamy nasze środowisko, emitując mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Dlaczego tak się dzieje? Olej przepracowany nie jest transportowany do skupu, przez co, samochód, który miałby zawieźć przepracowany olej nie będzie zanieczyszczał atmosfery.

Podsumowanie

Prowadząc zakład przemysłowy, warto zastanowić się, co dalej zrobić z przepracowanym olejem. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zutylizowanie go poprzez spalenie. Jeśli nie chcemy go tak utylizować, zostaje jeszcze skup oleju, taki jak chociażby Bio-Ekon.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz