Człowiek każdego dnia traci włosy i jest to rzeczą naturalną. O ile włosów traconych codziennie jest nie więcej niż 100, nie trzeba w ogóle nic z tym robić. Natomiast zwiększenie ilości wypadających włosów jest powodem do niepokoju. Warto zastanowić się, czym jest to spowodowane i podjąć odpowiednią kurację przeciw wypadaniu włosów.

Przyczyny nadmiernej utraty włosów

Stres, zmiany hormonalne, zwłaszcza wywołane ciążą, zachwianie gospodarki hormonalnej w związku z chorobą, prowadzenie złej diety, ubogiej w żelazo, a także nieprawidłowe traktowanie włosów może doprowadzić do ich nadmiernej utraty. Tak samo w przypadku różnych chorób i przyjmowania leków.

Najczęściej diagnozowaną przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest tzw. łysienie androgenowe. Nie jest łatwo przeciwdziałać i hamować negatywne efekty tego typu łysienia. Według naukowców, konieczne jest zablokowanie enzymu, który przyczyni się do powstania pochodnej testosteronu, trwale uszkadzającej mieszki włosowe. Jak jednak tego dokonać?

Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów

Walka ze wzmożonym wypadaniem włosów może być prowadzona z zastosowaniem leków i preparatów urodowych w różnej postaci. Może być to szampon, odżywka, maska, serum na wypadanie włosów i wcierka. Wśród leków przeważają lecznicze szampony, ale i tabletki, których celem jest wzmocnienie włosów oraz zahamowanie ich wypadania.

Aby prowadzić skuteczną walkę z wypadaniem włosów związanym z łysieniem androgenowym, odpowiednia będzie kuracja przeciw wypadaniu włosów, stanowiąca połączenie naturalnych ekstraktów roślinnych i nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych. W kuracji tej mogą znaleźć się standaryzowane wyciągi roślinne i olejki eteryczne naturalnego pochodzenia. Świetnie przy tym w takich kuracjach sprawdzają się preparaty zawierające wyciąg z czarnej rzodkwi, ziela dziurawca, ekstrakt z papryki, chmielu, wyciąg z drzewa oliwnego, cytrusowego, żeńszenia, olejku kolendrowego i olejku sosnowego. Wśród biotechnologicznych kompleksów przeciwdziałających wypadaniu włosów znalazły się witaminy PP, B6 i biotyna – więcej informacji tu: http://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/kuracje-przeciw-wypadaniu-wlosow. Kuracja przeciw wypadaniu włosów musi być stosowana długofalowo i regularnie, aby odnieść sukces w tej materii. Doraźne zabiegi na niewiele się zdadzą. Potrzeba konsekwencji, dla pozbycia się tego problemu. Do codziennej pielęgnacji włosów warto wykorzystać szampon, odżywkę, maskę do włosów i lotion. Należy za każdym razem wykonywać te same czynności na włosach. Myć je letnim strumieniem wody, aby nie podrażniać gorącem dodatkowo skóry głowy. Maska do włosów nada im odporności i odżywi cebulki, a lotion zapobiegnie puszeniu i łamaniu włosów, co sprzyja wypadaniu.

Od czasu do czasu można zafundować swoim włosom dodatkowe odżywienie, w postaci odpowiednio dobranych ampułek, wybranych zależnie od przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Najlepiej z ampułki skorzystać na noc.

Dzięki uzupełnieniu diety w suplementy zawierające najważniejsze witaminy i mikroelementy wpływające korzystnie na kondycję włosów i skóry głowy, możemy zahamować zjawisko wypadania włosów i cieszyć się bujną fryzurą przez długi czas.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz