Samoopalacze nadają górnej warstwie skóry, czyli naskórkowi, opaleniznę. Ponieważ naskórek ciągle się odnawia poprzez jego złuszczanie, sztuczna opalenizna utrzymuje się na skórze 3, 4 dni. Ten proces może być wydłużony, jeśli przedtem zastosuje się peeling lub regularnie nawilży się skórę.

Jeśli celem jest mieć efekt stałej opalenizny, należy regularnie używać samoopalacza

Pomoc przy nierównomiernej opaleniźnie! W przypadkach nierównomiernej opalenizny radzi się ponowne użycie peelingu. Co nie jest najlepszym pomysłem. Skóra, która już jest zmęczona, będzie wystawiona na dalsze obciążenie. Nierównomierna opalenizna zostanie zamieniona na czerwoną i podrażnioną skórę. To nie jest dobrym rozwiązaniem. Sok cytryny także podrażnia skórę.

Czy jest możliwa trwała opalenizna przy użyciu samoopalacza?

Najlepszym rozwiązaniem jest powoli zacząć swoją przygodę z samoopalaczem

Początkowo dobrze użyć małej dawki jaśniejszego produktu i zbierać doświadczenia. W ten sposób nie jest to ryzykowne, a skóra nie będzie niepotrzebnie nadwyrężona. Czy samoopalacze chronią przed promieniami słonecznymi UV? Nie. Pomimo, że się jest ładnie opalonym, ta opalenizna nie chroni przed działaniem promieni słonecznych UV. Jesli przebywa się dłużej na dworze, to powinno się zawsze dodatkowo użyć kremu przeciwsłonecznego. Czy masz teraz ochotę na ładna opaleniznę? Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz