Kupiłaś niewłaściwy podkład? Albo twój krem jest za tłusty? Przedstawimy Ci 10 pomysłów, jak zutylizować produkty kosmetyczne, których nie chcesz więcej stosować. Czasami kosmyki kupuje się pod wpływem impulsu, dlatego też stosuje się je w tej sytuacji rzadko i leżą one tylko w szufladzie. Zanim wyrzucisz produkty kosmetyczne, których już nie chcesz więcej stosować lub dokonałeś nie właściwego zakupu, zmień po prostu ich funkcję i zutylizuj je. Oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz również działasz na korzyść środowiska.

Czasami kupisz podkład o niewłaściwym odcieniu

Do nieodpowiedniego wyboru może przyczyniło się złe światło w sklepie. Złym doradcą jest również pośpiech lub dokonanie niewłaściwego wyboru podczas zakupów przez internet. Co można zrobić? Nałóż jaśniejszy podkład na środek twarzy, a ciemniejszy poniżej kości policzkowych, skroni i szczęki. Jeśli je dobrze wymieszasz na przejściach, powstaną naturalne kontury bez kontrastów kolorystycznych. Myślałaś kiedyś, aby stosować szminkę jako róż lub odwrotnie? To działa. Spróbuj opuszkami palców nałożyć równomiernie szminkę na policzki.

Co zrobić w sytuacji, gdy kupiłaś niewłaściwy podkład?

W ten sposób otrzymasz naturalny, jasny odcień skóry

Gdy szminka się skończy użyj róż dla cudownie pięknych ust. Cienie przede wszystkim z naturalnych minerałów nadają się do wielu rzeczy, jeśli dodasz do nich odpowiednie składniki. Wymieszane z jasnym lakierem do paznokci otrzymasz kolorowy lakier do paznokci, z kilkoma kroplami kremu nawilżającego otrzymasz krem do powiek, a az przeźroczystym masłem kakaowym mogą one nadać niuanse przy szmince. Masz odżywczy krem do twarzy, którego nie będziesz stosować, ponieważ twoja skóra jest przez niego zbyt tłusta? Nadaje się on wspaniale do szorstkich miejsc na ciele jak kolana, łokcie, stopy, a także do spierzchniętych dłoni. Te dwa produkty są zamienne. Weź cienki pędzel z odrobiną tuszu do rzęs, aby podkreślić kąt oka lub pędzel z eyelinerem, aby poprawiać rzęsy. Masz olejek do ciała, którego nie będziesz używać? Wymieszaj go z solą lub cukrem stosuj jako peeling. Raz w tygodniu możesz w ten sposób delikatnie usuwać martwe komórki skóry. Róż i kreda mineralna można stosować jako kompaktowe, nieprzeźroczyste cienie. Szczególnie gdy masz ciemne oczy pomarańczowy i czerwony kolor wyglądają ogrzewająco.  Jeśli masz chusteczki doczyszczenia, które już wyschły, możesz je wykorzystać do wycierania kurzu lub po prostu użyć je jako chusteczki do nosa. Możesz dzięki niemu czyścić i pielęgnować buty skórzane i torebki. Turaj możesz zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, zużyć mleczko oczyszczające i pielęgnować swoje rzeczy skórzane. Szamponem możesz prać pranie ręczne (przede wszystkim swetry z wełny). Odżywkę możesz następnie wykorzystać jako płyn do płukania.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz