Regeneracja skóry za pomocą nawilżającej maseczki

Zastanawiasz się, w jaki sposób zregenerować skórę na twarzy i całym ciele, by zachwycała miękkością, gładkością i brakiem przebarwień? Dowiedz się, jak ją naprawić i jak długo potrwa proces jej odbudowy. 

Przetarcie skóry może być wynikiem uszkodzeń mechanicznych, działania szkodliwych czynników zewnętrznych lub chorób, z jakimi zmaga się Twój organizm. Za prawidłową budowę skóry i związany z nią wygląd naskórka odpowiada struktura jej trzech warstw: skóry właściwej, tkanki podskórnej i naskórka. Sprawdź, jak zadbać o nie, by regeneracja skóry twarzy przebiegała bez zakłóceń.

Uszkodzenie naskórka na twarzy i ciele – czym może być spowodowane?

Uszkodzenie naskórka może być spowodowane wieloma czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, wpływającymi na naruszenie powłoki ochronnej. Poprzez działanie takich przyczyn, jak:

  • promieniowanie UVB,
  • silny wiatr,
  • suche powietrze,
  • zanieczyszczone powietrze,
  • niskie temperatury,
  • przebyte choroby,
  • trądzik,
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry

skóra narażona jest na zaburzenie bariery lipidowej, powodujące uszkodzenie jej płytkich warstw. W wyniku urazów mechanicznych może dojść do przerwania ciągłości głębszych warstw skóry. Uszkodzenia naskórka oraz warstw głębokich skóry wymagają odpowiednich działań, mających na celu odżywienie skóry i odbudowę jej uszkodzonych fragmentów. Niezwykle istotna jest regeneracja skóry, pozwalająca ochronić ją przed kolejnymi uszkodzeniami. Zastanawiasz się, czym smarować zdartą skórę na twarzy? Podpowiadamy.

Regeneracja naskórka – ile może potrwać?

Proces regeneracji naskórka odbywa się codziennie i średnio co 24 godziny odnawia się jedna z jego warstw. Aby mówić o pełnej regeneracji skóry człowieka, należy uwzględnić okres około miesiąca. Średnio naskórek regeneruje się przez okres 26-28 dni, lecz wraz z upływem lat skóra człowieka będzie wymagała dłuższego czasu odbudowy jej poszczególnych warstw. Niezależnie od tego, czy problem dotyczy regeneracji skóry po opalaniu czy też regeneracji skóry po trądziku niezbędne jest stosowanie kosmetyków, pozwalających na niezakłócony proces odbudowy jej warstw.

Zdarta skóra na twarzy – przyczyny i sposoby na regenerację

Przyczyn naruszenia struktury skóry na twarzy może być wiele. Począwszy od stosowania kosmetyków, nieodpowiednich do typu cery, poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, wpływ silnych promieni słonecznych po niewłaściwą dietę i choroby. Jeśli zastanawiasz się czy regeneracja skóry twarzy na domowe sposoby to właściwe wyjście, możesz spróbować metod, które wśród wielu kobiet sprawdzają się od lat. Skuteczna regeneracja twarzy opiera się jednak głównie o zastosowanie środków kosmetycznych oraz zabiegów, mających na celu prawidłową odbudowę wszystkich warstw, mających wpływ na wygląd naskórka. Konieczne zatem będzie zastosowanie delikatnego peelingu oraz regularne oczyszczanie skóry twarzy, aby pobudzić naskórek do regeneracji. Stosuj kosmetyki, które nie naruszają bariery lipidowej skóry i regularnie, intensywnie nawilżaj ją za pomocą kosmetyków o odpowiednio dobranym składzie. Wmasowuj je w skórę twarzy dokładnie i delikatnie.

Materiał zamieszczony poniżej pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego kosmetyku wspomagającego regenerację skóry. Pamiętaj jednak, że podstawę Twojej pielęgnacyjnej rutyny stanowić powinny produkty prewencyjne.

Regeneracja skóry człowieka – skuteczna odbudowa naskórka

Odbudowa skóry właściwej możliwa jest dzięki zastosowaniu odpowiednich środków regenerująco-pielęgnacyjnych, zawierających cenne dla tworzenia się zdrowych warstw skóry elementy. Wśród składników, wpływających na efektywną odbudowę i regenerację skóry dłoni, twarzy i całego ciała są przede wszystkim naturalne oleje, zawarte w roślinach. Olejek jojoba, olej ze słodkich migdałów, a także masło shea stanowią podstawę skutecznej pielęgnacji i nawilżenia skóry, wymagającej regeneracji. Dzięki takim składnikom jak łagodzący pantenol, witamina E, nazywana witaminą młodości oraz silikonom, utrzymującym prawidłowe nawilżenie regeneracja skóry po oparzeniach słonecznych oraz w wyniku drobnych uszkodzeń przebiega bez zakłóceń i skutkuje efektem zdrowej, nawilżonej, jędrnej skóry.

Regeneracja skóry twarzy ile trwa? 

Jeżeli Twoja skóra na twarzy łuszczy się, pęka, odczuwasz suchość i ściągnięcie naskórka może być to efekt kąpieli słonecznych po urlopie. Regeneracja skóry po lecie jest obowiązkowym elementem pielęgnacji i w zależności od zastosowanych kosmetyków, zabiegów oraz dalszej ekspozycji skóry na słońce może trwać około miesiąca. Ile trwa odnowa naskórka, który nie jest narażony na silne promienie słoneczne oraz zbyt przesuszone, wietrzne warunki powietrza? Proces regeneracji skóry możesz przyspieszyć poprzez odpowiedni poziom aktywności fizycznej, zdrową dietę, która ma wpływ na kondycję skóry, dobór odpowiedniej suplementacji oraz stosowanie kosmetyków regenerujących o łagodnym składzie. Skóra regenerowana, której uszkodzenia spowodowane zostały mechanicznie, nie natomiast trwającymi wciąż czynnikami chorobowymi posiada zdolność do regeneracji w okresie miesiąca. Im intensywniej będziesz o nią dbał/dbała, tym większe szanse na szybsze zakończenie procesu odnowy.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.