Malowanie sufitu w zdecydowanej większości będzie związane z nakładaniem białej farby. To raczej nadal standard panujący w naszym kraju, że ten element naszego domu malujemy właśnie na kolor biały i raczej nikogo to nie zaskakuje.

Plamy na suficie – jak się przygotować?

W związku z tym musimy pamiętać, że wszelkie plamy jakie na suficie się pojawią mogą być trudne do ukrycia. Dlatego nim zdecydujemy się na malowanie sufitu powinniśmy się do tego przygotować. W pierwszej kolejności trzeba ocenić w jakim stanie znajduje się sufit i czy są na nim jakieś plamy. Jeśli plamy będą zauważalne należy się zastanowić nad tym jakiego rodzaju plamy się tam znajdują. Zwykłe zakurzenia czy zabrudzenia można będzie umyć wodą z mydłem i w ten sposób przygotować podłoże do malowania. Jeśli jednak będziemy mieli na suficie plamy z zacieków, tłuste plamy to musimy się liczyć z tym, że ich ukrycie nie będzie prostym zadaniem. Wtedy może być konieczne nie tylko czyszczenie sufitu, ale zastosowanie dobrej farby podkładowej na zacieki i tłuste plamy, by ukryć te niedoskonałości jakie będziemy chcieli zamalować.

Oczywiście zastosowanie takiej farby na zacieki będzie się wiązać z pewnymi dodatkowymi kosztami, jednak warto je ponieść, by nie było tak, że po krótkim okresie czasu będzie trzeba ponownie wykonać malowanie, ponieważ tłuste plamy i zacieki ponownie na suficie się ujawnią. Wybierając dobrą jakościowo farbę podkładową możemy sobie zagwarantować, że tego typu plamy zostaną rzeczywiście skutecznie ukryte i ponowne malowanie białą farbą wystarczy, by sufit znów wyglądał doskonale. Dobra farba podkładowa charakteryzuje się tym, że już tylko jedno malowanie farbą nawierzchniową wystarczy, by uzyskać zadowalający efekt malowania farba nawierzchniową, która skutecznie przykryje całą powierzchnię i uda się uzyskać jednolity biały kolor. Dzięki farbie podkładowej dobrej jakości możemy również oczekiwać, że zużycie farby nawierzchniowej będzie na niższym poziomie, a to wpłynie bezpośrednio na niższe koszty malowania, ponieważ mniej farby będzie zużyte.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/malowanie-sufitu

 

Podobne wpisy:

Małgorzata

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz