Łatwa i efektowna zmiana wyglądu pokojuZmiana wyglądu pomieszczenia nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Niekiedy wystarczy tylko odrobina pomysłowości i nieduży nakład pieniędzy, aby zmienić wizerunek pokoju. Pomocne mogą się okazać szablony do malowania ścian.

Pomysł na łatwą i niedrogą zmianę wystroju pokoju

Jednym ze sposobów odmienienia wyglądu pokoju może być namalowanie wzorów na ścianach. Oczywiście zadanie nie należałoby do najłatwiejszych, jednakże można do tego celu użyć szablonów do malowania. Możliwości są naprawdę niezliczone, a we wskazany sposób można przyozdobić każde pomieszczenie: sypialnię, pokój dziecka, kuchnię, a nawet salon.

Jakie wzory warto wykorzystać?

Tu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Dobrze sprawdzą się wzory geometryczne, do kuchni idealnie nadadzą się motywy owoców, czy filiżanki, w pokoju dziecięcym natomiast można zdecydować się na namalowanie kwiatów, samochodów, czy postaci z bajek. Niezależnie od tego co się wybierze warto postawić na kolory, które będą choć trochę kontrastować z kolorem ścian w pomieszczeniu.

Ile to kosztuje

W sklepach z akcesoriami przydatnymi w czasie remontu można kupić szablony do malowania za kilkadziesiąt złotych. Istnieje jednak także tańsza alternatywa, dzięki której poniesie się minimalne koszty, bowiem szablony można łatwo przygotować samodzielnie. Dzięki temu można zdecydować się na dowolnie wybrany wzór i już po kilkudziesięciu minutach przenieść go na ścianę.

Jak samodzielnie przygotować szablony na ścianę

Wbrew pozorom samodzielne przygotowanie szablonu nie jest trudne. Aby to zrobić należy posłużyć się kartonem lub folią (możliwie najgrubszą), ołówkiem oraz nożykiem. Konieczne będzie narysowanie wybranego wzoru na kartonie lub folii (jeśli nie uda się to za pierwszym razem można dokonywać wielu poprawek), a następnie jego staranne wycięcie. Następnie należy przyłożyć szablon do ściany, przytwierdzić do niej przy pomocy taśmy malarskiej, a następnie pomalować wybranym kolorem przy użyciu pędzla lub wałka malarskiego. Po tym zabiegu szablon można odkleić – pozostaje poczekać na dokładne wyschnięcie farby.

Przeczytaj też, jak stworzyć efektowną artystyczną ścianę.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz