W tym artykule chcemy zaprezentować, jak najlepiej stosować naturalne farby do włosów i jak reagują poszczególne farby na białych i siwych włosach. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zebraliśmy dla was kilka porad i wskazówek. Po pierwsze, należy wiedzieć, że siwe i białe włosy są trudne do farbowania, ponieważ są depigmentowane (bez cienia koloru).

Jeśli jednak wykorzystasz następujące wskazówki, możesz także przy siwych włosach uzyskać optymalny rezultat

Wskazówki dla twojego kolejnego zamówienia: Blond włosy: Aby białe włosy uzyskały blond kolor, stosuj producentów żółtych ziół jak kurkuma, rezeda i wiele innych (wskazówka: Nie zapominaj, że ciemne miejsca mimo farbowania naturalną farbą do włosów, pozostają ciemne). Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, stosuj mieszankę blond od razu po wymieszaniu, zakładając, że nie zawiera ona henny, marzanny barwierskiej lub innych roślinnych farb, które są farbowane czerwono lub różowo. W tym przypadku przeczytaj dołączony opis i składniki. Czerwone włosy: Jeśli chcesz pokryć siwo- czerwone włosy stosuj hennę lub marzannę barwierską. Te dwa kolory nadają się najlepiej do tego, aby wyczarować piękny odcień czerwonego. Brązowe włosy: Aby uzyskać pełny odcień brązu, jeśli masz bardzo jasne włosy, wykonaj aplikację dwa razy. Optymalne postępowanie w tej sytuacji: pozostaw w jeden dzień hennę do zadziałania na około dwie godziny, a na następny dzień nałóż razem hennę i indygo. Podwójne działanie nie szkodzi ani skórze głowy, ani włosom, może zatem bez problemu być nawet przeprowadzone w ten sam dzień. Jednak zaleca się farbowanie w ciągu dwóch dni. Twoja skóra uspokaja się w międzyczasie, a kolor może lepiej zostać utrwalony.

Farbowanie siwych włosów

Tutaj kilka propozycji dla właściwego mieszania kolorów:

50% indygo i 50% henny dla średniobrązowych po czerwonawy brąz 70% indygo i 30% henny dla średnibrązowych po ciemnobrązowe włosy. 80% indygo i 20% henny dla ciemnobrązowych Im więcej indygo tym ciemniejsze kolor i odwrotnie.. Czarny włos: Przy zastosowaniu czarnej farby do włosów wymaga się dużo cierpliwości i poświęcenia. Pierwsza próba nie zawsze się udaje. Dlatego należy nakładać tak długo farbę, aż uzyskasz pożądany efekt. Podobnie jak przy brązowych farbach, pozostaw hennę na dwie godziny do zadziałania, a indygo w kolejny dzień na 2-3 godziny. Przy jasnych i brązowych odcieniach czarny włos wydaje się bardzo łagodny, tak jakbyś nałożył tylko indygo na włosy. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz