Kredyt gotówkowy – kiedy warto się o niego starać?

Wiele osób korzysta w tej chwili z możliwości oferowanych przez banki i postanawia zaciągnąć pożyczkę. Nic dziwnego – oferty są coraz atrakcyjniejsze, a potrzeby ludzi rosną.

Nie ma sensu tracić czasu na oszczędzanie, kiedy można później spłacać zobowiązanie – jeśli tylko wiemy, że otrzymamy kredyt, to warto się o niego postarać. Trzeba jednak spełnić dodatkowo kilka warunków.

O czym dokładnie mowa?

Osoby, które starają się o kredyt powinny mieć dobrą historie kredytową – nie może nad nimi ciążyć jakieś duże zobowiązanie, bo po prostu tracą wówczas zdolność kredytową. Nie mogą również zwlekać ze spłatą jakiegoś długu, a nawet jeśli kiedyś im się to przydarzyło, mogą przez to figurować w BIK i trudniej im będzie otrzymam kolejną pożyczkę. Rzecz jasna nie zostanie ona udzielona także i tym osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej, to znaczy na przykład nie mają żadnych stałych dochodów.

To specjalne zabezpieczenie, by ktoś nie popadł w jeszcze większe długi i problemy finansowe

Jeśli jednak nie mamy podobnych wątpliwości czy trudności, a chodzi nam na przykład jedynie o to, żeby od razu naprawić samochód, zamiast czekać aż odłożymy na to pieniądze, albo wyjechać na atrakcyjny urlop, a dopiero przez zimę zająć się jego spłatą, możemy udać się do banku. W wielu wypadkach zresztą nie jest to już konieczne, ponieważ banki licznie przerzucają się na kredyty internetowe – udzielane online. Oznacza to, że możemy jako klienci wysłać podanie (wypełniony formularz) do danego banku i czekać na odpowiedź. Jeśli rzeczywiście będziemy mogli otrzymać kredyt gotówkowy, zostanie on przelany na nasze konto, albo też dostarczony do ręki. To wygodny, bardzo nowoczesny sposób – nie trzeba wcale wychodzić z domu.

Liczy się jednak to, żeby kredyt gotówkowy był atrakcyjny – należy zatem dobrze zapoznać się z ofertą, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy. Czasem jeśli staramy się o pożyczkę w banku, w którym mamy konto nie musimy nawet dostarczać zaświadczeń o zarobkach, żeby otrzymać pozytywne rozpatrzenie prośby.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz