Inwestycja w farby to piękne mieszkaniePrzystępując do remontu mieszkania najczęściej omawianą sprawą jest dobór kolorów, a w związku z tym i farby. Każdy z nas z całą pewnością jest w stanie przypomnieć sobie sytuacje zaciętych dyskusji, albo – co gorsza – nietrafnych wyborów, które były powodem irytacji i niezadowolenia, a także pieniędzy wyrzuconych w przysłowiowe błoto.

Rynek oferujący produkty malarskie jest bardzo szeroki i osobie niewtajemniczonej naprawdę dość trudno podjąć decyzję. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, sprawiających, że kupiona farba do malowania ścian będzie dokładnie spełniała nasze oczekiwania i okaże się zakupem medalowym. Po pierwsze musi ona zostać dobrana wedle specyfiki wnętrza, w jakim ma zostać użyta. Co to oznacza?

Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które są szalenie istotne w ogólnym rozrachunku. Wybierając wysokiej jakości farby, możemy oszczędzić pieniądze na remoncie dzięki ich dłuższej trwałości i lepszemu kryciu, unikając konieczności szybkiego ponownego malowania. Jeśli chcemy pomalować pomieszczenia o dużej wilgotności tj. kuchnia, łazienka czy piwnica farba do malowania ścian powinna być odporna na ten czynnik. Z kolei przy malowaniu pokojów dziennych, sypialni i dziecięcych liczy się ich ekologiczność, łagodność i kolor. Pamiętając, że ten ostatni czynnik może istotnie zmienić na lepsze, lub pogorszyć optycznie wygląd pomieszczenia trzeba go dobierać rozważnie. Na ten przykład małe wnętrza nie będą dobrze wyglądały w ciemniejszych odcieniach, z kolei farba biała będzie bardzo dobrym wyborem, który może zostać uzupełniony pastelowymi odcieniami czy dodatkami.

Bardzo ważna jest sama wytrzymałość farb. Czasy, w których malowało się tzw. kredą dawno minęły, a kiepskie efekty tamtych technik z pewnością pamiętamy. Rozpiętość ofertowa to także różnorodność cen. Kuszeni promocjami możemy wybrać produkt, który nie będzie absolutnie sprawdzał się w zastanych warunkach, szybko złapie brud, który będzie nie do usunięcia, a każde uderzenie w ścianę spowoduje odprysk. Jeśli chcemy uniknąć tego rodzaju niemiłych niespodzianek warto zwrócić uwagę na najnowszej generacji farby lateksowe. Są prawdziwym diamentem wśród innego rodzaju produktów. Mają wprost genialną wytrzymałość i łatwo można z nich zmyć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, czy dziecięce dzieła. Dodatkowo idealnie nadają się do wilgotnych pomieszczeń.

Malowanie może być przyjemnością, która w szybki i łatwy sposób odmieni nasze mieszkania. Żeby się jednak tak stało trzeba połączyć swoje wyobrażenia z możliwościami pomieszczeń i dodać do nich najlepsze farby.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz