Kolonie zagraniczne, to stosunkowa nowość w ofertach biur turystycznych. Dla wielu klientów są jednak rozwiązaniem idealnym i uznawanym za niezwykle korzystne dla dziecka. Zanim jednak wyślemy naszego podopiecznego na kolonie zagraniczne, powinniśmy dokładnie zastanowić się, co powinien on zabrać ze sobą na wyjazd. Musimy mieć bowiem świadomość, że inaczej niż w przypadku obozu w Polsce, trudno nam będzie wysłać mu zapomniane przez niego rzeczy.

Co zabrać ze sobą na kolonie zagraniczne

Jeśli chodzi o wyjazd zagraniczny, to przede wszystkim musimy pamiętać o zabraniu kompletu dokumentów.

Chodzi tu nie tylko o legitymację szkolną, ale też paszport, bez którego osoba jadąca może mieć problem z przekroczeniem granicy, a także kartę ubezpieczenia. Ta ostania jest bardzo ważna, bo choć organizator obozu musi mieć wykupione ubezpieczenie na wypadek sytuacji krytycznej, to warto dodatkowo zagwarantować sobie ochronę dla naszego dziecka, gdyby coś mu się przytrafiło i nastąpiłaby konieczność hospitalizowania go.

Oczywiście jak na każdy wyjazd zabrać musimy też odzież.

Najlepiej będzie naszemu dziecku spakować kilka kompletów lekkich ubrań typu szorty, krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem, bieliznę oraz skarpetki. Nie zapominamy też o kąpielówkach i stroju do spania. Dziecko powinno mieć też kilka rodzajów obuwia. Przede wszystkim buty sportowe i drugie buty na zmianę. Jeśli dziecko lubi chodzić w sandałach, to także spakujmy je do walizki. Nie zapominajmy o klapkach basenowych, które mogą się też przydać na plaży. Ostatecznie na wszelki wypadek zapakujmy odzież przeznaczoną na chłodniejszy dni oraz możliwie najlżejszą i najmniej przemakalną kurtkę, w razie większego deszczu.

Jeśli dziecko jedzie nad morze, konieczne będą okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem promieniowania UV, nakrycie głowy kremy i mleczka z filtrem oraz przynajmniej dwa ręczniki. Jeden, który dziecko będzie używać pod prysznicem i drugi, przeznaczony do kąpieli nad morzem. Nie zapominajmy też o wszelkich środkach pielęgnacji działa i co najważniejsze, szczoteczce do zębów oraz paście.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz