Rodzinne wczasy nad morzem

Jeśli chodzi o rodzinne wakacje, to taki rodzaj relaksu ma swoje wady i zalety. Niektórzy rodzice wolą przyjazne dzieciom lokalne wycieczki, podczas gdy inni preferują raz na jakiś czas zorganizować jakiś egzotyczny wyjazd. Ale niezależnie od tego, czy myślisz o wyruszeniu z dziećmi na samochodową przejażdżkę, czy o zabraniu ich tego lata w nieznane im jeszcze miejsca, warto wiedzieć, w co się pakujesz, jeszcze zanim zarezerwujesz bilety na interesujące Cię atrakcje. Istnieje kilka wspaniałych korzyści z podróżowania całą rodziną. Oderwanie się od naszej zwykłej rutyny i poznanie nowych ludzi to doskonały sposób na budowanie charakteru u naszych dzieci. Gdy odwiedzają nowe miejsca i poznają coraz to nowsze osoby, zaczynają postrzegać świat w zupełnie innym świetle. Są jednak pewne potencjalne minusy, z których każdy rodzic musi zdawać sobie sprawę, zanim zdecyduje się na jakąkolwiek podróż z dziećmi…

Zalety podróżowania z dziećmi

Ważne jest, aby rozważyć korzyści płynące z podróżowania z dziećmi, zanim zarezerwujesz jakiekolwiek lot czy inny przejazd. W zależności od rodziny i rodzaju podróży, którą zamierzasz odbyć, wspólne wakacje mogą zapewnić Wam masę  pozytywnych doświadczeń.

Sprawiają, że jesteś mądrzejszy

Badanie wykazało, że przez pewien okres po narodzinach dziecka rodzice osiągają lepsze wyniki w testach IQ. Pozytywny wpływ posiadania dzieci na inteligencję zdaje się ustępować po kilku latach, niemniej wspólne wakacje mogą przywrócić umiejętności kreatywnego myślenia, zwłaszcza jeśli zabierzesz dzieci w nowe miejsce, gdzie dopiero wspólnie będziecie poznawać otoczenie.

Dzieci nabierają pewności siebie

Jeśli Twoje dziecko jest trochę nieśmiałe i potrzebują przywyknąć do towarzystwa osób spoza rodziny, wakacje mogą być dokładnie tym, czego potrzebują. Poznawanie nowych ludzi i odkrywanie nowych miejsc z rodziną może pomóc im stać się bardziej otwartymi i  pewnymi siebie.

Budowanie tradycji rodzinnych

Jeśli na wakacjach spędzacie wystarczająco dużo czasu razem, może to stać się swego rodzaju tradycją rodzinną. Odwiedzając te same miejsca co roku, możesz stworzyć wspaniałe poczucie nostalgii i więzi, a podejmując nowe, gwarantujesz szansę na zdobycie wspólnych wspomnień.

Wady podróżowania z dziećmi

Istnieje wiele potencjalnych wad podróżowania z dziećmi. Przed zarezerwowaniem następnych wakacji, warto zdawać sobie sprawę z tych potencjalnych problemów.

Marudzenie

Każdy rodzic wie jak łatwo się irytują. Jeśli po raz kolejny odwiedzasz te same nieciekawe miejscowości, istnieje szansa, że Twoje dzieci zaczną narzekać na podróż, jeszcze zanim dojedziecie do celu. Stare muzea i zabytki prawdopodobnie również nie będą atrakcyjnym punktem wycieczki – młodsze pociechy będą zapewne znudzone do granic możliwości.

Harmider

Dzieci są głośne. Lubią biegać i hałasować, a nie są znane z subtelności. Jeśli próbujesz wcisnąć się w szybki weekendowy wyjazd, prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć miejsc z dużą ilością turystów.

Potencjalne choroby

Jeśli podróżujesz w sezonie grypowym, dziecko może łatwo zarazić się chorobą od innych osób z otoczenia. Czasami już nawet zwykłe przeziębienie może porządnie dać w kość. Wizyta z dziećmi u lekarza lub w obcym szpitalu może stać się dla całej rodziny prawdziwym koszmarem, dlatego jeśli jest to możliwe, najlepiej unikać tych miejsc jak i podróży ze złapanym wirusem.

Porady jak sprawić, by rodzinne wakacje były udane

Jest kilka sposobów na to, aby rodzinne wakacje przebiegały sprawniej. Jeśli Twoje dzieci są bardzo małe, możesz rozważyć wynajęcie niani lub opiekunki, która zajmie się nimi podczas dłuższych wyjazdów. W przypadku starszych dzieci, dobrym rozwiązaniem może być zakup rodzinnej książki podróżniczej, zawierającej wskazówki i sztuczki, które sprawią, że twoja podróż odbędzie się bezproblemowo. Pomyśl także nad rezerwacją zakwaterowania lub noclegu z dostępem do kuchni. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł jeść zdrowe posiłki bez konieczności korzystania z restauracji.

Wyznacz granice

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci w trakcie podróży zachowywały się przyzwoicie, wyznacz im konkretne granice. Niech wiedzą, gdzie mogą chodzić i co odkrywać, a także, gdzie iść nie powinny. Jeśli odwiedzasz duże miasto, pozwolenie na samodzielne spacery prawdopodobnie nie będzie dobrym pomysłem.

Urozmaicaj podróże

Jeśli odwiedzasz w kółko te same stare miejsca, twoje dzieci mogą szybko się znudzić. Zróżnicuj repertuar wycieczek. Spróbuj odwiedzić nową miejscowość lub wybierz się na jednodniową wycieczkę do nieznanej Wam wcześniej lokalizacji.

Jak wybrać hotel przyjazny dzieciom na następne rodzinne wakacje

Hotele dzielą się na trzy kategorie: familijne, romantyczne i biznesowe. Ta pierwsza opcja oferuje więcej udogodnień dla dzieci, w tym plac zabaw, kryty basen, dodatkowe kanały telewizyjne i przyjazne rodzinom opcje gastronomiczne. Niektóre hotele oferują również zabawki i gry dla młodszych dzieci. Pobyt w hotelu nastawionym na rodziny może być kosztowny, szczególnie jeśli posiadasz dużą rodzinę. Warto jednak rozważyć taką możliwość, jeśli dzięki temu Twoja podróż stanie się przyjemniejsza.

Interesuje Cię pobyt w pobliżu plaży? Wybierz hotel dla dzieci nad morzem!

Jeżeli szukasz idealnego miejsca na rodzinny wypoczynek z dziećmi, to świetnym rozwiązaniem będzie hotel dla rodzin z dziećmi. Możesz wybrać na przykład hotel dla dzieci nad morzem – plaża to fantastyczne miejsce na dziecięce swawole w piękną, letnią pogodę. Pamiętaj też, że prawdziwy hotel dla rodzin z dziećmi to nie tylko piękne i komfortowe pokoje, wyżywienie w formie bufetu oraz darmowy dostęp do basenu. Liczą się też aktywność na świeżym powietrzu, wspaniała plaża i cudowne widoki na morze, które pozwolą Tobie oraz Twoim dzieciom wspólnie cieszyć się urlopem. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie hotel dla dzieci nad morzem posiada też różnego rodzaju atrakcje, takie jak miniklub, animacje, zabawy czy gry. Szukając przyjaznych rodzinie opcji na nadmorskie wakacje, pomyśl o zatrzymaniu się w pobliżu plaży, a nie w centralnej lokalizacji. Dzięki temu zapewnisz sobie łatwy dostęp do wody i nie będziesz musiał daleko jechać, aby zabrać dzieci na spacer albo zabawy w piasku. Wszystko to sprawi, że hotel dla dzieci nad morzem stanie się tym wymarzonym miejscem wypoczynkowym dla całej Waszej rodziny.

Hotel z basenem dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Hotel z basenem dla dzieci to idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Dzięki opiece ratowników i animatorów dziecko może bezpiecznie pluskać się w wodzie i beztrosko bawić. Ośrodki często oferu szeroki wybór wodnych zabawek i zajęć dla dzieci, a także bogatą ofertę programów animacyjnych dla najmłodszych. Dzieci mogą korzystać z zabawek w basenie, zjeżdżalni, a także z wielu innych atrakcji. Hotel z basenem dla dzieci prawdopodobnie będzie również posiadał specjalnie wydzielony sektor tylko dla najmłodszych, w którym będą mogli się bawić bez ryzyka zawadzania innym wczasowiczom znajdującym się w ośrodku. Hotele przeznaczone dla rodzin z dziećmi bardzo często mają w ofercie również specjalne menu dla dzieci, które zaspoko ich wybredne gusta czy specjalistyczne zapotrzebowania.

Znajdź hotel z placem zabaw

Jeśli chcesz, aby Twoje pociechy mogły spalić trochę energii, dobrym rozwiązaniem będzie hotel dla rodzin z dziećmi. Takie obiekty często wyposażone są w rozbudowane place zabaw. Niektóre resorty mają w swojej ofercie kompletne sale rekreacyjne z animatorami, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli masz dużo dzieci, które stale potrzebują mieć jakieś zajęcie.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.