Wyjazdy językowe to coraz chętniej wykorzystywana formuła wypoczynku, które jest adresowana do tych rodziców i młodzieży, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie posługiwania się danym językiem obcym, a jednocześnie komfortowo wypoczywać podczas wakacji.

Na co zwrócić uwagę?

W przypadku każdego wyjazdy językowego, jak i innego zorganizowane wyjazdu dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które decydują o tym, czy dany wyjazd jest dla nas i dziecka korzystny. Przede wszystkim oczywiście powinniśmy wybrać język obcy, którego dzieci się będą uczyć. Sprawdźmy jaką metodą naucza się języka na obozie, a także, na jakiej podstawie przyporządkowuje się uczestnika do danej grupy. Oceńmy rodzaj zakwaterowania. Może to być nocleg u rodziny czy może pokój wieloosobowy dzielony z rówieśnikami zza granicy. Ostatecznie ustalmy, czy prowadzący zajęcia będą native speakerami i czy podczas wyjazdu będzie obecny także polskojęzyczny opiekun. Warto też sprawdzić jakie proporcje między nauką a zabawą są przewidziane na obozie i czy w programie wyjazdy przewidziano jakieś dodatkowe atrakcje. Powinniśmy też wiedzieć, czy na zakończenie kursu przeprowadza się testy weryfikujące znajomość języka lub wydaje certyfikat.

Zalety

Wyjazdy językowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to znaczący i szybki progres w nauce języka obcego, budowanie pewności siebie w obcym, nieznanym środowisku, znajomości z całego świata, którego mogą być kontynuowane i pielęgnowane długo po zakończeniu obozu. Organizowane w ten sposób obozy pozwalają nam zaznajomić dziecko z kulturą i historią innego kraju i zapewnić mu nieco odmienne, większe wrażenia niż ma to miejsce w przypadku wyjazdu na mazury. Wyjazdy językowe mają też swoje wady. Największą z nich jest oczywiście cena. Wysłanie dziecka zagraniczny wyjazd językowy jest sporym wydatkiem. Niestety w tym przypadku będziemy musieli przygotować się na wydatek ponad dwóch tysięcy złotych. W cenę takiego obozu wchodzi bowiem także koszt przelotu w obie strony.

Dowiedz się więcej na http://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz