O czym pisać bloga, aby na nim zarabiać?

 

Kalkulator ubezpieczenia samochodu to bardzo pożyteczne narzędzie, które może być wykorzystywane przez każdego z nas. Jest proste w obsłudze, szybkie i pozwala nam bardzo szybko wyliczyć wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu znajdziemy współcześnie na każdej stronie, która w jakiś sposób związana jest z tematyką ubezpieczeń. Udostępniają go także same towarzystwa ubezpieczeniowe, dla których klient kupujący polisę przez Internet jest po prostu oszczędnością. Samo korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste i pozwala nam dowiedzieć się, na jakiej podstawie wyliczane są składki na ubezpieczenia.

Na początku zostaniemy poproszeni o wpisanie danych dotyczących samego pojazdu

Chodzi tu o markę wozu, pojemność silnika, przebieg oraz wiek pojazdu. Niektóre marki samochodów są bowiem szczególnie narażone na kradzież i często uczestniczą w wypadkach drogowych. Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami samochodu tej marki, niestety musimy się liczyć z wyższą składką. Na jej wysokość wpływ ma też wiek pojazdu oraz pojemność silnika. Im starszy jest samochód, tym wyższa będzie składka. Im ma większą pojemność silnika, tym więcej będziemy musieli wyjść pieniędzy z kieszeni.

Kolejnym krokiem są dane samego właściciela samochodu

Chodzi tu o wiek, datę uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania oraz przeznaczenie pojazdu. Najbardziej optymalny wiek dla kierowcy to czterdzieści lat przy posiadaniu prawa jazdy od lat dwudziestu. W takim przypadku dla towarzystwa ubezpieczeniowego jesteśmy najbardziej bezpiecznym kierowcą, co znaczy, że znajdujemy się w grupie, która popełnia stosunkowo najmniej wykroczeń. Najwięcej zapłacą kierowcy młodzi oraz niedoświadczeni. Na wysokość składki wpływ ma też miejsce zamieszkania. Jeśli jesteśmy mieszkańcami wsi lub małego miasteczka, czyli obszaru, gdzie ruch jest niewielki, a tym samym statystyka wypadków niska, to będziemy płacić mniej niż mieszkaniec wielkiego miasta.

Po wpisaniu wszystkich danych system pokaże nam wysokość składki i w niektórych przypadkach porówna ją z wieloma ofertami różnych towarzystw.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz