Piękne okulary mogą podkreślić urodę, a nawet poprawić wygląd. Ponadto są one dodatkowym elementem, który musi zostać uwzględniony podczas nakładania makijażu. Kobiety noszące okulary powinny zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych zasad.

Po pierwsze nasuwa się pytanie, jaki kolor okularów nosisz?

Przy neutralnych kolorach nie ma żadnego problem, natomiast przy kolorowych oprawkach należy zwrócić jednak uwagę, aby kolory się ze sobą nie gryzły. Ważną rolę odgrywa także wada wzroku. Osoby z krótkowzrocznością przy nakładaniu makijażu powinny zwrócić na inne elementy uwagę, niż osoby dalekowzroczne. Spójrzmy na to dokładniej. Od dwóch dioptrii oczy wydają się optycznie mniejsze. Dlatego ciemne kolory są tutaj tabu. Ekspansywny makijaż, który bez okularów wydawałby się za mocny, jest tutaj jak najbardziej wskazany. Stosuj zatem spokojnie jasne, silne i połyskujące kolory. Do tego jasny Kajal i brązowy eyeliner. Również nie musisz oszczędzać na tuszu. Przy tej wadzie wzroku oczy wydają się większe, dlatego należy je optycznie pomniejszyć.

Idealny makijaż pod okulary

Do tego zastosujemy oczywiście ciemnych odcieni

Używaj matowych, ciemnych cieni do oczu. Najlepiej unikaj kolorowych i połyskujących barw.
Dokładność to po prostu obowiązek podczas nakładania cieni do oczu i kajala. Kajal nałóż tak delikatnie, jak to tylko możliwe na dolną część powieki, również kreska na powiece musi pasować, ponieważ okulary powiększają i nie tolerują tym samym błędu. Jeśli ametropia jest problemem podczas nakładania makijażu, ponieważ przeszkadza w prawidłowym postrzeganiu obrazu, jest to bardzo denerwujące. Z pewnością dokucza Ci, gdy stoisz kilka centymetrów twarzą od lustra i nie widzisz wyraźnie ich rysów. Co więcej, nakładanie makijażu w takiej pozycji nie jest dokładnie możliwe. Dlatego możesz wykorzystać tutaj okulary do makijażu z ruchomymi szkłami. Ułatwiają one wykonanie precyzyjnego makijażu. Już nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyglądała olśniewająco. Najlepiej sprawdzają się tutaj lusterka z solidnym stojakiem oraz takie, które porządnie powiększają.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz