Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej, możemy udać się do biura agenta ubezpieczeniowego lub wykorzystać kalkulator OC i AC.

Wygoda i komfort

Korzystanie z kalkulator OC i AC jest z pewnością dużo wygodniejsze. Nie musimy już wychodzić z domu, tracić czasu i umawiać się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Wystarczy nam dostęp do Internetu i możemy skorzystać z kalkulatora, który znajdziemy na stronie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego lub na innych stronach www, które zajmują się szerokim tematem ubezpieczeń samochodowych. Skorzystanie z aplikacji jest też niewątpliwie szybsze. Ten bowiem obliczy naszą składkę, dosłownie w kilkadziesiąt sekund po wpisaniu tam odpowiednich danych, dotyczących nas samych oraz pojazdu, który podlegać będzie ubezpieczeniu. Wbrew też niektórym pogłoskom kalkulator OC i AC jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy tylko przygotować odpowiednie dokumenty i poprawnie wpisać żądane przez system dane.

Te bowiem wpływają bezpośrednio na wysokość składki. Im jesteśmy młodsi i krócej mamy prawo jazdy, tym wyższą składkę ubezpieczenia przyjdzie nam zapłacić. To samo tyczy się miejsca zamieszkania i stanu cywilnego. Osoby, które są zameldowane w dużych miastach, gdzie często dochodzi do wypadków drogowych, z racji natężenia ruchu zapłacą więcej niż mieszkańcy małych miasteczek i wsi. Tańsze ubezpieczenie dotyczy też osób, pozostających w związku małżeńskim i posiadające dzieci. Ubezpieczyciel wychodzi bowiem z założenia, które potwierdzają ogólne statystki, że takie osoby rzadziej przekraczają dozwoloną prędkość i jeżdżą ostrożniej niż single czy singielki. Jeżeli chodzi o dane dotyczące samego pojazdu, to wyższa składka będzie naliczona, kiedy ten jest starszy, ma większy przebieg oraz wyższą moc silnika. Tu także chodzi o możliwości rozwijania niebezpiecznych szybkości, podczas których dochodzi do największej liczby wypadków, a szkody, które powstają w wyniku tych kolizji, bardziej obciążają towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ostatecznie za pośrednictwem kalkulatora obliczyć możemy praktycznie każde ubezpieczenie samochodowe. Zarówno obowiązkowe OC, dobrowolne AC, a także assistance, opon i NWW.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz