Nowe osiedla mieszkaniowe

Garnitur to must have w szafie każdego mężczyzny. Z reguły swój pierwszy garnitur panowie kupują na studniówkę. Pojawia się jednak pytanie: jaki powinien być ten pierwszy garnitur?

Kolor

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wśród maturzystów garnitury w kolorze czarnym. Są bardzo eleganckie i uniwersalne. Przyda się nie tylko na studniówkę, ale także podczas egzaminu maturalnego, być może także w czasie pierwszej sesji egzaminacyjnej na studiach. Ale maturzyści mogą wybrać także garnitur w kolorze granatowym. Będzie on nie mniej elegancki od czarnego, ale zdecydowanie mniej od niego smutny. Odważni i trochę ekstrawaganccy młodzi ludzie mogą postawić na garnitur w kolorze bordowym.

Koszula

Tradycyjnie do granatowego lub czarnego garnituru panowie wybierają koszulę w białym kolorze. Takie połączenie jest klasyczne, bardzo formalne i eleganckie. Ale na bal studniówkowy sprawdzi się także jasnobłękitna lub bladoróżowa koszula.

Jaki krój garnituru?

Najbardziej elegancki to oczywiście garnitur jednorzędowy. Jeszcze nie tak dawno wśród męskich garniturów przeważały dwuczęściowe. W tym sezonie jednak powróciły trzyczęściowe. Z pewnością więc na studniówkę trzyczęściowy garnitur będzie w bardzo dobrym guście.

Dodatki

Studniówkową stylizację powinny uzupełniać dobrze dobrane dodatki. Nieodzowna jest brustasza. W przypadku granatowego i czarnego garnituru najlepiej sprawdzi się złożona tradycyjnie w wąski pasek. Ten sposób składania poszetki nazywa się TV fold. Kolorowe poszetki są mniej formalne, ale śmiało mogą uzupełnić stylizację na studniówkę. Nie można zapomnieć również o eleganckich butach. Fasonem szczególnie wartym polecenia są oksfordy nazywane w Polsce również wiedenkami. Powinny one być bardzo wygodne, stąd też na swój pierwszy w życiu bal raczej nie należy zakładać butów kupionych kilka dni przed nim. Aby móc w nich przetańczyć całą noc, trzeba je troszkę rozchodzić.

Pierwszy garnitur z reguły panowie kupują na studniówkę. Niektórzy nie noszą go później przez wiele lat.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz