Ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie w podróży zapewnia bezpieczeństwo zapewnienia odszkodowania w razie wystąpienia licznych losowych wypadków w trakcie pobytu m.in. za granicą. Sięga się po nie coraz chętniej, gdyż ryzyko wystąpienia niespodziewanej sytuacji jest bardzo duże.


Ubezpieczenie w podróży może okazać się bardzo przydatne w razie, gdy zaistnieje konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej, zakupienia leków, przeprowadzenia akcji ratunkowej, pomocy przy odzyskaniu utraconych dokumentów, naruszenia miejscowego prawa. Sytuacji nie do przewidzenia może być znacznie więcej, dlatego warto zainwestować w ubezpieczenie, by poniesione straty mogły się zwrócić.

Wśród tego typu ubezpieczenia istotną rolę odgrywa ubezpieczenie kosztów leczenia i ubezpieczenie wypadkowe

Są ono przydatne w sytuacjach, kiedy ośrodek medyczny nie uwzględnia EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) wydawanej przez NFZ. Innymi ważnymi elementami są ubezpieczenie assistance i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Pierwsze przyda się w momencie, kiedy będziemy potrzebować nagłej pomocy informacyjnej, technicznej (pomoc telefoniczna, pomoc w tłumaczeniu), a drugie, kiedy osoby trzecie ponoszą szkodę ze względu na winę ubezpieczonego. Podróż związana jest z przewozem bagażu, dlatego ubezpieczenie proponuje także zabezpieczenie tego obszaru, jeśli bagaż zostanie uszkodzony lub skradziony. Jeśli środkiem podróży jest samolot, to w razie opóźnień lotów pomocne staje się ubezpieczenie podróży lotniczej.

Składową ubezpieczenia w podróży może być także ubezpieczenie dodatkowe na wypadek rezygnacji, związane z nagłymi sytuacjami zmuszającymi do przerwania podróży i powrotu lub zupełnej rezygnacji z jej podjęcia.

Wykupienie tego typu ubezpieczenia nie powinno być pozostawione na ostatnią chwilę

Wybór odpowiedniej oferty powinien być przemyślany, gdyż ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych wypadków losowych jest bardzo duże. Najistotniejszą kwestią, jaka powinna zostać przemyślana, jest ta dotycząca świadczeń zdrowotnych i sumy ubezpieczenia w kosztach leczenia. Warto uważnie przejrzeć strony ubezpieczycieli takich jak np. Gothaer.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz