Twoje dziecko pierwszy raz jedzie na kolonie młodzieżowe? Poza udzielaniem mu dobrych rad zadbaj o to, aby właściwie się spakowało i zabrało niezbędne rzeczy. W innym przypadku możesz stanąć przed koniecznością dowiezienia paru drobiazgów do miejsca wypoczynku dziecka.

Co jest potrzebne dziecku?

Co dziecko musi zabrać ze sobą na kolonie?

Kolonie młodzieżowe to forma wypoczynku, podczas której młody człowiek zostaje często po raz pierwszy wystawiony na próbę samodzielności. Jeśli nigdy wcześniej nie pakował się sam na wyjazd, powinniśmy pomóc mu i zamiast niego pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Przede wszystkim pamiętajmy, aby dziecko zabrało ze sobą jakikolwiek dokument. W sytuacjach krytycznych może on być niezwykle pomocny. Jeśli dziecko nie ma jeszcze wyrobionego dowodu osobistego, niech będzie to przynajmniej legitymacja szkolna. Kiedy nasze dziecko jest zmuszone do przyjmowania leków, powinny one wylądować w plecaku w dobrze zabezpieczonej formie. Zadbajmy też o to, aby dziecko wzięło ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy. Jeśli jest na tyle dojrzałe, że może mieć kartę do bankomatu to postarajmy się, aby na jego koncie znalazło się kilka złotych. Koniecznie też spakujmy mu telefon i ładowarkę do telefonu.

Rzeczy przydatne

Dziecko powinno na wyjeździe być przygotowane na każdą pogodę. Dlatego oprócz lekkich letnich ubrań spakujmy choć jedną ciepłą bluzę oraz kurtkę. Warto zadbać, aby dziecko wzięło ze sobą choćby dwie, trzy pary butów. Jedne z nich będą wykorzystywane na basenie czy pod prysznicami. Wyposażmy je też w odpowiednie kosmetyki oraz środki czystości. Doskonałym pomysłem jest zakup spray na komary czy dowolnych środków odstraszających kleszcze. Przyda się też czapka z daszkiem oraz krem, który ochroni skórę dziecka przed poparzeniami słonecznymi. Wszystko spakujmy w poręczny i wygodny plecak. To najlepsze rozwiązanie dla dziecka. Noszenie walizki jest uciążliwe, a ona sama mało wygodna. Plecak ponadto może być przez dziecko wykorzystywany już na miejscu, choćby do przenoszenia rzeczy na plaże.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz