Wybieramy drzwi do domuUrządzając swoje mieszkanie musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na wybór solidnych podłóg, okien i drzwi. Być może te elementy nie są za bardzo dekoracyjne, ale pełnią zupełnie inne funkcje. Dzięki oknom mamy dostęp do naturalnego światła, podłogi stanowią przysłowiową kropkę nad „i”, a drzwi zapewniają nam większą prywatność. Zastanówmy się zatem jakie drzwi wybierać i na co zwracać uwagę podczas takich zakupów.

Przede wszystkim już na wstępie należy zaznaczyć, że wybór będzie bardzo duży. Producenci stają na wysokości zadania i dostarczają do sklepów drzwi o przeróżnych wymiarach, fasonach i kolorach. Jeżeli mamy sporą przestrzeń, to najlepszych wyborem do każdego pomieszczenia będą drzwi klasyczne. W zależności od potrzeb mogą się one otwierać na prawą, lub lewą stronę.

Dostępna oferta

Przeglądając ofertę dostępną w sklepach na pewno uda nam się znaleźć drzwi, które będą pasowały do naszych aranżacji. Tego typu drzwi możemy wstawiać z nowymi futrynami, ale możemy również dopasować drzwi do starych ościeżnic. A jakie drzwi wybrać jeśli mamy mało miejsca? W tym przypadku do wyboru mamy drzwi składane lub przesuwne. Zarówno jedna jak i druga wersja może być bardzo elegancka. Jeśli mamy wolną ścianą i jeśli jednocześnie nie chcemy zabierać przestrzeni z pomieszczenia, to drzwi przesuwne będą strzałem w dziesiątkę.

Możliwość wyboru

Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyboru takiej wersji, to warto zobaczyć jak działają drzwi łamane (dostępne np. tutaj). I tak na przykład one po zamknięciu nie odbiegają swoim wyglądem od drzwi klasycznych. Niemniej jednak w rzeczywistości składają się z dwóch, lub trzech elementów. Skrzydło po otwarciu nie wymaga wolnej ściany i nie zabiera cennego miejsca. Tego typu drzwi śmiało można montować w pokojach, w garderobach i miejscach, gdzie otwór na drzwi nie przekracza 90 centymetrów. Wybierając się na tego typu zakupy na pewno nie raz trafimy na składaną wersję drzwi. Warto dodać, że takie skrzydła mogą mieć przeróżne kolory i fasony. Dostępne są klasyczne i bardziej nowoczesne wzory. A drzwi są łatwe w montażu i proste w obsłudze.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz