Odpowiednia forma witaminy DWitamina D jest substancją regulującą liczne procesy zachodzące w organizmie człowieka, która w dodatku może być przez sam organizm produkowana w określonych warunkach. Efektem tego jest sytuacja, że bardzo wiele zwierząt jest w stanie wyprodukować odpowiednią ilość witaminy D dla swoich potrzeb i w warunkach optymalnych nie musi jej w żaden sposób dostarczać czy też suplementować z pożywieniem.

Dla człowieka aż tak dobra sytuacja jest rzadkością i najczęściej musi on jakąś część swojego dziennego zapotrzebowania, większą lub mniejszą, przyjmować razem z pokarmem. Vigantoletten 1000 jest suplementem diety przeznaczonym dla osób, które równocześnie nie są w stanie wyprodukować samodzielnie odpowiedniej ilości witaminy D, co ma miejsce praktycznie u wszystkich z nas, a dodatkowo zalicza się je do osób przyjmujących niedostateczne ilości witaminy D z pożywieniem. Statystyki pokazują, że liczba takich osób drastycznie rośnie, a do tego wykazuje tendencje do okresowego zwiększania się w ogóle populacji, przez co Vigantoletten 1000 staje się suplementem niezbędnym dla coraz większej grupy osób.

Spożywanie Vigantoletten 1000

Specyfika witaminy D powoduje, że nie jest to substancja rozpuszczalna w wodzie i gdyby po prostu przyjąć ją do układu pokarmowego, skutkowałoby to przedostaniem się jej przez żołądek i jelita, po czym zostałaby wydalona z kałem. Efektywne skorzystanie z witaminy D, także tej zawartej w Vigantoletten 1000, możliwe jest tylko w sytuacji, kiedy witamina zostaje rozpuszczona w tłuszczach. W przypadku wielu suplementów diety z witaminą D zaleca się, by spożywać je w czasie posiłku.

Skład Vigantoletten 1000

Vigantoletten 1000 nie jest obciążony tym ograniczeniem, ponieważ w skład preparatu wchodzą także nasycone kwasy tłuszczowe, czyli forma tłuszczu najlepiej rozpuszczająca w sobie witaminę D. Dzięki takiemu składowi Vigantoletten 1000 jest specyfikiem nadającym się do przyjmowania w każdych warunkach i bez konieczności dbania o jakiekolwiek warunki szczególne. Jest to niewątpliwie bardzo wygodny sposób upewniania się, że przyjmuje się odpowiednie ilości witaminy D.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz