Jak uczyć się języków obcych?

Bardzo lubianą przez wiele osób formą nauki języka angielskiego jest oglądanie seriali z oryginalną ścieżką dźwiękową. Największą zaletą tej metody jest to, że daje możliwość połączenia przyjemności z nauką.

Dzięki niej w szybki sposób można opanować poprawną wymowę oraz nauczyć się dużej ilości nowych słówek i zwrotów. Jeśli coś sprawia nam frajdę dużo chętniej do tego wracamy, a systematyczność i powtarzalność w nauce języków obcych jest najważniejsza.

Połączyć kilka metod nauki? Czemu nie!

Wybierając konkretną metodę nauki należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Warto pamiętać też o tym, że można stosować kilka rozwiązań równocześnie. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie by korzystać z podręczników, programów komputerowych i równolegle oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową. Sposoby na naukę języka angielskiego dla najmłodszych Gry edukacyjne dla dzieci to świetny sposób na naukę i zabawę jednocześnie. Szczególnie w okresie wakacyjnym powinniśmy zachęcać nasze pociechy do zabaw edukacyjnych, które rozwijają ich wiedzę, wyobraźnię i logiczne myślenie. Będzie to znacznie lepsze rozwiązanie niż bezsensowne gry pełne przemocy i negatywnych emocji.

Gdzie znaleźć takie gry i jak zachęcić dziecko do takiej aktywności?

Już kilka gier pokazanych dziecku może wystarczyć, aby zachęcić je do dalszej, samodzielnej nauki. W Internecie znajduje się wiele gier edukacyjnych, które możemy pokazać swoim dzieciom. Tam rozpocząć możemy internetowy kurs dla dzieci, który krok po kroku przedstawi podstawy języka angielskiego. Jest tu także możliwość śledzenia swoich postępów w nauce i ewentualne powtarzanie tych materiałów, które sprawiły nam trudność. Dostępnych jest również wiele gier interaktywnych, które poza angielskim rozwijają wiedzę na przykład geograficzną, zadając pytania właśnie z tej dziedziny. Strona jest pełna ćwiczeń, filmików, piosenek dostosowanych do różnego wieku dzieci. Taka nauka poprzez zabawę to świetne rozwiązanie w okresie wakacyjnym, podczas którego dziecko ma dużo wolnego czasu. Warto namówić je wówczas na taką formę nauki, aby nie doświadczyło dwumiesięcznej przerwy od języka, dzięki temu z pewnością będzie miało lepszy start w szkole. Warto również pomyśleć nad wakacyjnym kursem językowym bądź o koloniach językowych, które odbywać mogą się zarówno w Polsce jak i za granicą. W Polsce takie wyjazdy organizowane są jednak dla nieco młodszych uczestników.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz