Przedpokój nie musi być nudnyPrzedpokój to przestrzeń, którą zwykle nasi goście widzą w pierwszej kolejności. Powinna ona zapraszać do wejścia do domu, mieć przyjemny i gościnny charakter oraz stwarzać ogóle pozytywne wrażenie. Musi być też oczywiście urządzony w sposób funkcjonalny, tak aby ta stosunkowo mała przestrzeń została optycznie powiększona, a użyte do jej tworzenia materiały, długo nam służyły. Na czym zatem polega dobra aranżacja przedpokoju?

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o tym, w jakich barwach będzie utrzymany nasz przedpokój. Kolor ścian powinien współgrać ze ścianami w pozostałych pomieszczeniach. Pamiętajmy jednak, że najlepszym wyborem będą raczej jasne farby, które rozjaśnią i optycznie powiększą przestrzeń. Zbyt ciemne kolory, mogłyby niepotrzebnie zmniejszyć nasz przedpokój. Wybierając farby do przedpokoju, myślmy o ich jakości. Do holu przynosimy z dworu często wiele brudu, co może spowodować szybkie powstanie plam na ścianach, dlatego najlepiej jest wyposażyć się w farby, które można potem myć.

Organizacja miejsca

Urządzając przedpokój musimy także pamiętać, że jest to miejsce, w którym będzie przechodzić wiele osób. Warto pomyśleć o tym, aby kojarzyło się przyjemnie i pozytywnie. Muszą się tam jednak znaleźć liczne, niezbędne dla wszystkich domowników urządzenia, o których nie możemy zapomnieć, takie jak wieszak na ubrania, szafka na buty oraz stojak na parasole.

Zobacz też: inspiracje przedpokój

Malowanie ścian

Czy pasy to dobry pomysł na ściany w przedpokoju? Jak najbardziej. Sprawdzą się jednak wtedy, kiedy mamy raczej jednolitą podłogę. Do ich namalowania możemy użyć taśm malarskich lub jeśli nie mamy czasu lub chęci, zlecić tę czynność profesjonalnym malarzom. Wielobarwne pasy, pozwolą na optyczne zmodyfikowanie wnętrza. Jeżeli zależy nam na poszerzeniu pomieszczenia, warto jest pomalować ścianę w pasy poziome, natomiast jeśli zależy nam na jego podwyższeniu, sprawdzą się pasy pionowe. Taki zabieg doda wnętrzu oryginalności i niepowtarzalności.

Podsumowując, wykończenie ścian w przedpokoju jest kluczowym elementem kreowania naszego wymarzonego przedpokoju, a jako że jest to miejsce, które zobaczą nasi goście w pierwszej kolejności, warto jest zadbać o to, aby było wykonane jak najlepiej.

Podobne wpisy:

Małgorzata

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz