Wiele kobiet na co dzień najchętniej chodzi w spodniach. W życiu każdej kobiety zdarzają się jednak okazje, na których nie wypada pokazać się w spodniach. Na takie okazje niezbędna okazuje się sukienka. Co warto wiedzieć o sukienkach?

Sukienki są obecne w modzie damskiej praktycznie od zawsze. Mają one bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, jeśli dobrze dobierzemy ją do swojej figury podkreślimy jej atuty, a ukryjemy jej ewentualne słabe strony. Wybierając się na zakupy nie możemy zapomnieć, że największy wpływ na to, na jaką okazję możemy sukienkę założyć, na to, jak będziemy w niej wyglądać największy wpływ ma materiał, z której sukienka została uszyta oraz jest fason.

Wśród obecnie oferowanych sukienek nie brakuje modeli, które nawiązują krojem do fasonów sprzed lat. Różnią się one jednak tkaninami, z których zostały uszyte. Współczesne sukienki nie są ciężkie, jak ich poprzedniczki. Wybiera się do ich uszycia przede wszystkim nowoczesne, oddychające, lejące się i miękki tkaniny. Dzięki temu sukienka podkreśla kobiece kształty. Pamiętajmy jednak, że miękkie tkaniny, które przylegają do ciała bardzo mocno podkreślają niedoskonałości sylwetki. Jeżeli chcemy ukryć wystający brzuszek, masywne uda lub brak wcięcia w talii powinnyśmy więc unikać sukienek z takich właśnie tkanin.

Liczba fasonów sukienek jest niemal nieograniczona. Bazą do ich stworzenia bardzo często są figury geometryczne i litery alfabetu. Wśród sukienek opartych na figurach geometrycznych są między innymi bardzo modne w latach sześćdziesiątych sukienki o linii trapezu. Sukienki te znów pojawiły się na wybiegach. Sukienka o linii trapezu jest idealna dla kobiet, które chcą ukryć obfite biodra i brak talii. Niemal uniwersalnym fasonem sukienek są te na linii litery X. Tego typu sukienki mogą wybierać panie, które mają sylwetkę gruszki i jabłka. Sukienki oparte na literze X bardzo mocno podkreślają kobiece kształty. Panie, które mają bardzo szeroką dolną część sylwetki powinny poszukiwać w sklepach sukienek opartych na literze Y. Szeroka góra i dopasowany dół wyrównają proporcje sylwetki.

Podobne wpisy:

Edyta

Wielokrotnie nagradzana blogerka kulinarna, szefowa kuchni telewizyjnej oraz autorka książek kucharskich i podróżniczych. Kobieta z głową w chmurach, uzależniona od tworzenia doskonałych dań i łączenia nowych smaków. Specjalizuje się zwłaszcza w potrawach kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz wypiekach w stylu europejskim, naturalnych zakwasach, preclach oraz domowych chlebach.

Dodaj komentarz