Czy łatwo jest sprzedać mieszkanie

Nawet w szafie kobiet, które nie specjalnie lubią sukienki z pewnością znajdzie się przynajmniej jedna sukienka. Jakie są rodzaje damskich sukienek? Które fasony są najbardziej wśród kobiet popularne?

Typy sukienek

Wśród sukienek możemy wyróżnić kilka podstawowych typów. Do tych, które są najbardziej popularne należą:

  • sukienki codzienne;
  • wizytowe;
  • wieczorowe;
  • koktajlowe;
  • letnie;
  • sportowe.

Fasony sukienek, które kobiety wybierają wyjątkowo często

Sukienka bombka

Jest jednym z bardziej popularnych wśród kobiet fasonów sukienek. Sukienki te dzielą się na dwa typy: tak zwaną baby doll i klasyczną bombkę. Ten pierwszy typ sukienek jest idealny dla kobiet, którym zależy na kryciu wystającego brzuszka. Klasyczna bombka ma bardzo mocno podkreśloną talię. Góra najczęściej jest bardzo mocno dopasowana, a dół rozkloszowany. Najczęściej są to sukienki bez ramiączek, ewentualnie z bardzo wąskimi ramiączkami. Bombka to sukienka, w której najlepiej prezentują się panie o drobnej sylwetce. Ze względu na to, iż bombki to sukienki przeważnie mini, ten krój powinny wybierać panie, które mają zgrabne nogi.

Sukienka tulipan

Stworzono je na bazie sukienki bombka. Na wysokości talii sukienki te rozszerzają się, a następnie stopniowo zaczynają się zwężać. Sukienka odkrywa ramiona, stąd też ta część ciała powinna wyglądać idealnie. Sukienki tulipan mogą mieć różną długość, zarówno za kolano, jak i mini.

Princeska

Jest bardzo prosta, nie ma rękawów, ale stwarza wiele możliwości stylizacji. Ten fason sukienek był bardzo popularny w latach sześćdziesiątych. Dzisiaj jest jednym z najchętniej wybieranych przez kobiety fasonów sukienek. Princeska nie tylko nie ma rękawów, ale także wcięcia w talii, jest za t dopasowana w biuście. Najczęściej szyte są o długości do kolan. Możemy ją nosić samodzielnie, możemy też nosić ją na przykład na gruby golf. Princeska to uniwersalna sukienka, która sprawdza się w roli sukienki do pracy, ale także na wieczorne wyjście. Wszystko zależy od tego, z jakiej tkaniny jest uszyta oraz wybranych przez nas dodatków.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz